Show Jana Krause: Junior, touha býti dámou a opeřená terapeutka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec David Gránský, herečka Petra Hřebíčková a Romana Bočková s papouščím terapeutem Klárou. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.
David Gránský, Petra Hřebíčková a Romana Bočková
David Gránský, Petra Hřebíčková a Romana Bočková

Prvním zpovídaným hostem dnešního večera bude herec David Gránský, jehož tvář je televizním divákům důvěrně známá například ze seriálu Ohnivý kuře. Tento mladý muž, který vystudoval hereckou konzervatoř, pobýval část svého dětství mimo jiné v Irsku. „To nejlepší, co jsem tímto pobytem mohl získat, je dobrá znalost angličtiny,“ hodnotí David a vzpomíná: „Žili jsme nedaleko Dublinu a já jsem tam strávil věk od sedmi do dvanácti let, což je taková doba, kdy člověk takříkajíc zakořeňuje. Takže jsem tam měl spoustu kamarádů, chodil jsem tam do školy… Návrat do Čech byl trochu šok. Nicméně teď už bych tam nastálo být nechtěl. Ale těším se, že se tam zase pojedu podívat.“ V současné době zažívá David Gránský profesně velmi úspěšné období a je často obsazován především v muzikálech. „Zkouším, co mě naplňuje a co mě baví, a jsem rád za všechny příležitosti. Nyní se mi daří a je to fajn období.“ 

[[nid:]]

Jako druhý host přichází oblíbená a úspěšná herečka Petra Hřebíčková. „Já si připadám celoživotně jako trochu trdlo,“ navazuje na předchozí diskusi Petra a vzpomíná, že když doma oznámila, že se chystá na divadelní školu, všichni se zhrozili a její babička se o hereckém stavu vyjádřila velice nelichotivě. V rodném Hodoníně totiž vystudovala obchodní akademii a rodina její budoucnost viděla nejspíš v kariéře účetní. Ona však odešla studovat herectví na JAMU do Brna. „A do tý velký Prahy jsem přišla, když mi bylo třicet let, takže už jsem byla takový zralejší herecký trdlo,“ říká se smíchem. „Hrála jsem tehdy v představení Kudykam a to byl takový dobrý oslí můstek, jak se dostat do Prahy. Z oblastního divadla ve Zlíně jsem navíc odcházela takříkajíc z provozních důvodů.“ Což bylo, jak se později ukázalo, šťastné rozhodnutí, neboť i jí se profesně vede velice dobře a je velmi žádanou seriálovou i filmovou herečkou. 

Herečka Petra Hřebíčková v SJK
Herečka Petra Hřebíčková v SJK

 

Posledním hostem je Romana Bočková v doprovodu své svěřenkyně Kláry, což je nádherný, pestrobarevný papoušek ara ararauna. „Klára je mladá, takřka puberťačka, je jí osm let,“ říká na úvod paní Bočková a doplňuje, že tito papoušci se ve volné přírodě dožívají až osmdesáti let. V zajetí jsou ovšem velice fixovaní na své pány a málokdy je výrazně přežijí. Romana Bočková se specializuje na ornitoterapii, v jejímž rámci Klára působí jako tak zvaný koterapeut. „Chodíme do domovů důchodců, do dětských domovů, do různých zdravotnických zařízení, kde aplikujeme zooterapii. Máme tedy více zvířat, ale jsme jedineční díky našim papouškům,“ vysvětluje chovatelka, která provádí terapie také za pomoci psů, koček, morčat či mravenců. 

Romana Bočková s papouškem v SJK
Romana Bočková s papouškem v SJK

reklama