Show Jana Krause: koncepční herečka, herec čtveráček a Havlův fotograf

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Iva Janžurová, herec Marek Příkazký, fotograf Tomki Němec a herec Igor Orozovič v neobvyklém hudebním čísle. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 16. listopadu ve 21.35 na Primě.
Show Jana Krause 16.11.2016 - Obrázek 2
Show Jana Krause 16.11.2016 - Obrázek 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prvního hosta večera, který usedne na červenou pohovku, není třeba představovat, stačí pouze vyslovit jméno – Iva Janžurová. Jedna z nejlepších českých hereček, nepřekonatelná a národem milovaná hvězda, která v současnosti exceluje hned v několika divadelních hrách, například v roli britské královny Alžběty II. ve Stavovském divadle. „Herectví mě těší čím dál tím víc. Nevím, kam to povede,“ pronáší se smíchem herečka, která má na svém kontě neuvěřitelných více než 350 filmů, televizních inscenací a seriálů.

Herečka Iva Janžurová v SJK
Herečka Iva Janžurová v SJK

„Množství svých rolí nepočítám. On to vždycky někde někdo spočítá. Mně je ale archivní činnost mého hereckého počínání protivná a nevedu ji,“ říká Iva Janžurová, která se podle svých slov sice nerada vrtá ve své profesní historii, ovšem pokud jde o rozbor svých rolí a hereckých výkonů, je na sebe velice přísná a neúprosná. „Já se hluboce trestám za každou svou chybu nebo když náhodou zjistím, že mi v nějaké části představení lidi kašlou, tak hned začnu zkoumat, proč se to děje. A když jsem se svým hereckým výkonem nespokojená, probírám se tím. Ale je bohužel jen málo kolegů, kteří jsou ochotni na to reagovat společně se mnou.“

Show Jana Krause 16.11.2016 - Obrázek 1
Show Jana Krause 16.11.2016 - Obrázek 1

Dalším ohlášeným hostem, který poněkud prkenně nakráčí na pódium, je Jiří Ovčáček, pro něhož má zvídavý Jan Kraus předem připravené dotazy, týkající se samozřejmě především hlavy státu. „Řekl bych, že málokterý muž ve věku pana prezidenta se těší tak dobrému zdraví při tak náročném programu,“ prozrazuje mluvčí. Pokud však jde o jeho soukromý život, je podstatně skoupější a jako vždy se nenechá vyvést z míry ani moderátorovými osobními dotazy na tělo: „Nevím, odkud máte informace, že vlastním partnerku, pane Krausi, nicméně řekl bych tak, že má práce je v současné době i mou partnerkou.

Herec Marek Příkazký v SJK
Herec Marek Příkazký v SJK

Své soukromé názory skutečně neříkám, jen prezentuji stanoviska prezidenta republiky, bráním stanoviska prezidenta republiky a bráním prezidenta.“ V podobném duchu pokračuje za pobaveného smíchu publika rozhovor dále, dokud se skutečný host – herec Marek Příkazký – nerozhodne demaskovat. S postavou svérázného hrdiny dnešní doby slaví tento herec velké úspěchy v aktuálně vzniklém „nekorektním kabaretu“ pod názvem Ovčáček čtveráček, který se hraje v Městském divadle ve Zlíně a z něhož budeme mít možnost zhlédnout malou ukázku předávání státního vyznamenání. 

Show Jana Krause 16.11.2016 - Obrázek 4
Show Jana Krause 16.11.2016 - Obrázek 4

Trojici zajímavých hostů doplní fotograf Tomki Němec, dvorní fotograf Václava Havla. „Byl jsem jeho fotografem v období 1989 až 1992, tedy až do doby rozpadu federace, a poté 1997 až 2003, kdy odcházel z úřadu,“ upřesňuje host, který své fotografie nyní vystavuje v pražském Centru současného umění Dox a navíc některé fotografie vydává knižně. Pro výběr fotek do knihy prošel prý něco kolem 67 tisíc nasnímaných políček filmu, do knihy se pak dostalo zhruba 260 obrázků.

Fotograf Tomki Němec v SJK
Fotograf Tomki Němec v SJK

Řada jeho snímků, které si připomeneme v krátké prezentaci, se stala všeobecně známou, například fotografie z 29. prosince 1989, kdy sedí Václav Havel nad inauguračním projevem u svého psacího stolu u okna v bytě na nábřeží, či momentka z Portugalska, na níž prezidenta zaskočila mořská vlna. „V roce 1990 jsem ho zachytil při přepadovce v ruzyňské věznici, kde byl svého času ve vyšetřovací vazbě. Dozorci tehdy dost koukali, když mu otevírali… Byli tam totiž pořád ještě ti samí,“ komentuje autor pobaveně další snímek.

Show Jana Krause 16.11.2016 - Obrázek 13
Show Jana Krause 16.11.2016 - Obrázek 13

Neměl by i dnes Tomki Němec chuť zúročit své dlouholeté zkušenosti a fotit pana prezidenta či jiného politika? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause večer na Primě!

Zvláštní hudební číslo vám předvede herec Igor Orozovič.

Herec Igor Orozovič v SJK
Herec Igor Orozovič v SJK
[[nid:]]

Reklama
Reklama