Show Jana Krause: šťastná herečka s rukama od hlíny, mladomileniálova uhlíková stopa a jak dostat kočku do polepšovny

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Daniela Kolářová, herec Jan Cina a majitelka kočičí polepšovny Kateřina Štiblická. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 7. dubna ve 21:35 na Primě.
Daniela Kolářová a Jan Kraus
Daniela Kolářová a Jan Kraus
FTV Prima / Show Jana Krause

reklama

Kdo by neznal našeho prvního hosta, kterým je oblíbená herečka Daniela Kolářová, jejíž postavy se nezapomenutelně zapsaly do historie české kinematografie, stejně jako její filmová partnerství s Jaromírem Hanzlíkem nebo se Zdeňkem Svěrákem. „S Jaromírem jsme byli hlavně kolegové v Divadle Na Vinohradech a od toho se pak odvíjela práce v televizi nebo ve filmu,“ vysvětluje paní Daniela, která prý v posledních letech našla velké zalíbení v zahradničení. „Našla jsem v tom úžasný rozměr, odpočinek, relaxaci, hrabat se v hlíně, něco sázet, pak vidět, že to vyroste… to je taková satisfakce!“ zaníceně popisuje svého koníčka a dodává, že se věnuje především květinám a na zeleninu se chystá, až bude mít skutečně čas se jí věnovat.

Připomeňte si Danielu Kolářovou jako Naďu Hartmanovou v seriálu Sestřičky:

„Začala jsem jako absolutní hlupák a laik z města, ale pak jsem se pustila po kouskách do studia odborné literatury. Já jsem totiž všechno dělala ve velkém fofru a ve chvílích, kdy to šlo, nikoli kdy se to mělo. Všechno má své zákonitosti, kdy se co zasívá, kdy se musí prořezávat ovocné stromy a tak dále. Je s tím hodně práce a je to velká věda.“

Podívejte se na rozhovor s Danielou Kolářovou:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Show Jana Krause (13) - Daniela Kolářová

Se svým hostitelem Janem Krausem pak najde paní Daniela společnou notu, jakmile dojde řeč na krmení ptáčků v zahradě.

Daniela Kolářová
Autor: FTV Prima / Show Jana Krause Daniela Kolářová

„Taky krmím, ale nedávám koule, mám budku, u které je narváno. Už se tam stojí fronta, nahoře dole, a za hodinu je krmení pryč,“ směje se. Zato na likvidaci krtků se neshodnou. „Taky mi to někdo nabízel, ale já nechci,“ říká rezolutně herečka, ale se zájmem si vyslechne zkušenosti Jana Krause s nájemným vrahem krtků. Ze svého soukromí pak prozradí to, že její synové Matěj a Šimon na chalupu také jezdí a rádi chodí na procházky do přírody, ovšem na zahradnické práce je neužije. „Ale já jsem tam šťastná,“ uzavírá Daniela Kolářová.

Jan Cina v Show Jana Krause

Jako druhý host se představí mladý, velice úspěšný herec Jan Cina, který naváže na rozhovor o přírodě tím, že svému hostiteli předá jako malou pozornost láhev březové mízy, doprovázeje to vychvalováním jejích blahodárných účinků. „Mělo by vás to pročistit a obnovit,“ říká herec a vysvětluje, že on sám se po Velikonocích cítí dost přejedený. „Mám pocit, že toho bylo hodně, jedl jsem hodně bílého pečiva, beránků, mazanců a necítím se kvůli tomu úplně dobře, a tak mi taková očistná kúra dává smysl.“

Jan Cina a Jan Kraus
Autor: FTV Prima / Show Jana Krause Jan Cina a Jan Kraus

Zatímco se bude na pódiu koštovat březová voda, otevře Jan Kraus téma mileniálů, tedy tzv. generace Y neboli lidí narozených po roce 1982, a trendů, které se jich týkají, resp. to, že se prý více než předchozí generace zaměřují na volný čas, práci berou jen jako snadný způsob, jak zaplatit účty, méně hledají práci dle „smyslu“, ale více cílí na vysoké finanční i společenské uznání. „Někdy mám pocit, že mám do toho mileniálství ještě daleko, že jsem takové dítě, které se ještě nerozkoukalo a neví co, jindy si zase přijdu jako velmi zralý muž, kterému ujel vlak. Vidím, že těch možností je mnohem víc, a asi mi přijdou – ve srovnání s generací, která to nezažila – samozřejmé,“ reaguje na to Jan Cína, narozený v roce 1988.

Sledujte rozhovor s Janem Cinou:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Show Jana Krause (13) - Jan Cina

A jak prožívá současný stop stav svého povolání? „Jsou to různé fáze. Před rokem na jaře to byla fáze štěstí a úlevy, že konečně přišel po dlouhé době odpočinek, že jste doma, spolu. Začal jsem být strašně kreativní a vymyslel jsem skvělé věci, měl jsem velké plány, které se vůbec neuskutečnily,“ popisuje své pocity. „Na podzim to začalo upadat a všechno bylo o něco temnější. Nyní, když si člověk uvědomí, že už je to rok, ještě to doléhá, ale teď na jaře je zase fajn.“ Změny prý pozoruje také v denním rytmu.

Jan Cina
Autor: FTV Prima / Show Jana Krause Jan Cina

„Jsem spíše noční tvor, ale teď se mi to nějak změnilo tou dobou, a večer jsem hrozně unavený. Což vůbec nechápu. Tím, že jsme byli zvyklí večer hrát, vůbec nevím, jak to budu dělat…“ prozrazuje své obavy, ke kterým se s velkým pochopením hlásí i ostatní. Zavzpomíná rovněž na své cesty do zemí, kde jsou prý lidé skutečně šťastní, což ale rozpoutá diskusi o uhlíkové stopě, a tak se na závěr ještě dozvíme, co oblíbený herec dělá pro to, aby byla ta jeho co nejnepatrnější.

Napravte nezvladatelnou kočku

V závěru dnešní talk show se dozvíme od Kateřiny Štiblické, jak napravit nezvladatelnou kočku. Poté, co v Česku absolvovala Vysokou školu chemicko-technologickou, vystudovala totiž ještě speciální obor problémového chování zvířat a jeho řešení na britské University of Lincoln a založila kočičí polepšovnu. V té nejčastěji řeší ničení nábytku, agresi koček vůči lidem nebo mezi sebou či močení koček mimo jejich toaletu. Drtivá většina problémů se ale podle jejích slov dá vyřešit.

Kateřina Štiblická a Jan Kraus
Autor: FTV Prima / Show Jana Krause Kateřina Štiblická a Jan Kraus

„Začala jsem se svým studiem na chemické univerzitě a jsem za to hrozně ráda, protože velké téma je i chemická komunikace koček, takže se mi to hezky propojilo,“ říká žena, která dokáže spolehlivě vystopovat příčiny problematického chování koček a následně je odstranit.

Podívejte se na rozhovor s Kateřinou Štiblickou:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Show Jana Krause (13) - Kateřina Štiblická

Kromě toho, že kočkám poskytuje terapeutickou péči, také je ráda kreslí, a tak předává Janu Krausovi svůj portrét kočky bezsrstého plemene sphynx se slovy: „Je to plemeno kočky, na které když prý sáhnete, zamilujete si ho. A mně to hrozně připomnělo vás.“ Jak na to Jan Kraus zareaguje? Jaké zkušenosti s kočkami má on sám? A lze její metodu aplikovat i na muže?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!