Stíny minulosti na nás dopadnou v neděli v noci

Co se stane, když je bývalý agent CIA (Steven) nevědomky zneužit jako kurýr nebezpečného virusu, se dozvíte v neděli 2. prosince od 22.15 na Primě.
Stíny minulosti
Stíny minulosti

reklama

Fandové akčních filmů již zřejmě vědí, na co se připravit, a vy ostatní – nemějte přehnané nároky a užijete si 90 minut klasické smršti pěstních soubojů, kopů, chvatů, převlečených agentů a zákeřných nepřátel na každém rohu, které všechny do jednoho zlikviduje náš statečný nezničitelný hrdina.

Je sice fakt, že pořád váží asi 200 kg a jen trochu pozornému diváku neujde množství scén, kde je místo něj viditelně použit dvojník, ale pokud se od těchto drobností odprostíte, zbyde vám příběh, co má spád, nedopouští se žádných výrazných chyb a nejen že je tradičně natáčen v Rumunsku, ale nebojí se to přiznat a otevřeně využívá místních historických reálií, čímž divákovi zpříjemňuje vizuální zážitek. Proti Seagalovi tradičně stojí mraky nepřátel a on (a jeho dvojník) je tradičně smete jako obří lavina. Prostě klasika.

Stíny minulosti
Stíny minulosti

Když falešní agenti CIA propašují virus za hranice Spojených států a jako kurýra zneužijí bývalého zpravodajského důstojníka Jacka Fostera (Seagal), nikdo z nich ještě netuší, jaký běs rozpoutají. Jack, aniž by tušil o plánu, kterého je součástí, bere svou dceru na dovolenou do Evropy, kde ji však unáší záhadný cizí agent. Aby ji zachránil a dopadl únosce, musí se Jack vydat do temného světa mezinárodních špionů, kde na nepřítele narazíte na každém rohu, a kde i na první pohled přátelé mohou převlékat pláště.

Schválně, jestli si všimnete...

  • Dva gangsteři, kteří mají být Rusové, mezi s sebou mluví srbsky, nikoli rusky
  • Při automobilové honičce na začátku filmu si můžete všimnout, že inkriminovaný taxík nejdříve nikoho neveze. Až při záběru zblízka v něm sedí malá holka
  • Ve scéně s helikoptérou pronásledující auto helikoptéra v jednu chvíli rozstřílí zadní okno vozu, ale o moment později není po kulkách ani památky

reklama

reklama