Zastaví Brad Pitt celosvětovou invazi zombíků?

Každý ví, že zombie nákaza se šíří kousnutím. Po uplynutí určité doby se z nakaženého člověka stane nemrtvá agresivní stvůra. V americkém filmu Světová válka Z se však lidé v zombíky mění zatraceně velkou rychlostí. Brad Pitt je odhodlaný najít proti zombie viru lék.
Světová válka Z - Obrázek 6
Světová válka Z - Obrázek 6
archiv FTV Prima

reklama

Bombastický finanční výsledek přinesl svým producentům film Světová válka Z (2013). Akční zombie scifi horor s Bradem Pittem v hlavní roli vydělal přes 540 milionů dolarů. I když náklady na natáčení se také nedržely příliš při zemi. Šlo o neskutečných 190 milionů! Jestli to je na filmu vidět, necháme na vás. Co můžete čekat jsou výborné triky, davy komparzistů, velký počet natáčecích lokací, spousty vojenské techniky a přitom relativně velká civilnost. Těšte se na kvalitku, super tempo, napětí a samozřejmě na Brada!

Světová válka Z - Obrázek 4 Foto:

Lahůdku ze zombie žánru s názvem Světová válka Z můžete zkouknout v sobotu ve 22.00 hod na Primě!

Ačkoliv se Gerry Lane (Brad Pitt) tváří jako normální taťka, tak právě pověsil na hřebík práci krizového vyšetřovatele OSN. Což z něj dělá spíše nenormálního taťku, ať chce anebo ne. Při poklidné snídani s manželkou a dvěma dcerkami zaslechne sice zprávu o nouzovém přistání letadla kdesi v Rusku, nevěnuje tomu ale velkou pozornost. Později ten den uvízne rodinka v zácpě v autě a začnou se dít divné věci. Ulicemi se valí proudy lidí, kteří se chovají naprosto šíleně a útočí na ostatní. Gerrymu je jasné, že se stalo něco závažného a snaží se rodinku uklidit rychle do bezpečí. Bývalý šéf mu pomůže a pošle pro ně vrtulník, který je vezme na loď amerického námořnictva. Ale bude to něco za něco. Gerry musí OSN pomoct najít ohnisko nákazy a tak i potenciální lék. Všude po světě eskaluje násilí „nemrtvých“ bestií a nakažených lidí přibývá. Svět prožívá skutečnou apokalypsu!

Světová válka Z - Obrázek 2 Foto:

 

Gerryho mise zamíří nejprve do Severní Koreje, pak do Izraele a nakonec do Cardiffu ve Walesu. Mise kolem zeměkoule ale přinese výsledky. Kromě poznatku, že zombíky přitahují hlasité zvuky, si při svých cestách všimne Gerry jedné věci. Zombie nechávají na pokoji smrtelně nemocné a těžce zraněné. Ti, jakoby pro pokousané zuřivce neexistovali. Virus chce jen zdravé jedince, kteří mohou být jeho dalšími hostiteli. To vnukne Gerrymu skvělý nápad. Když se člověk přechodně nakazí vážnou, ale léčitelnou nemocí, je pro zombie neviditelný. Klapne to? Zachrání to svět?

Světová válka Z - Obrázek 3 Foto:

 

Nejdrsnější scény:

• U vysoké zdi v Jeruzalémě

• Zombie útok v letadle

• Amputace nakažené končetiny

Světová válka Z - Obrázek 9 Foto:

 Info – zajímavosti – drby:

  1. Na filmu se produkčně podílela také Pittova společnost Plan B. Herec, se prý, velmi angažoval v tom, aby látku k natáčení získal. Od počátku příprav se s ním také počítalo pro hlavní roli.
  2. Točilo se podle knižního bestselleru spisovatele Maxe Brookse. Ten však veřejně prohlásil, že film má s jeho knihou pramálo společného, snad jen základní dějovou linku.
  3. Faktem je, že film Světová válka Z (2013) provázely neskutečné problémy už při psaní scénáře. Třikrát se přepisoval!
  4. K přepisu došlo například znovu poté, co se producentům nelíbila natočená a sestříhaná závěrečná část!!! Původního scénáristu J. Michaela Straczynskiho vystřídal Damon Lindelof. Znamenalo to dodatečné obrovské náklady a další natáčecí dny.
  5. Natáčelo se na mnoha lokacích v Anglii a Skotsku, ale také v Maďarsku anebo na Maltě. Za americkou Philadephii se přestrojilo skotské Glasgow. Bylo však potřeba dovézt desítky amerických aut včetně taxíků. Jeruzalém si zase zahrála Valletta - hlavní město ostrova Malta.
  6. Kritikům vadí, že zombie, které se většinou hýbou poměrně pomalu a klátivě, jsou ve filmu superrychlí sprinteři s téměř raketovými starty a neskutečným doskokem.
  7. Asi největší zásek režiséra Marca Forestera byla před natáčením Světové války Z bondovka Quantum of Solace s Danielem Craigem v hlavní roli.
  8. Manželku Gerryho Lanea hraje ve Světové válce Z kráska se zrzavými vlasy Mirellie Enos. Něžnou průvodkyni ačkoli v super krátkém vojenském sestřihu dělá Bradu Pittovi v druhé půlce filmu půvabná Izraelka Daniella Kertesz. Ve filmu se jmenuje Segen, což hebrejsky znamená „poručík“.
  9. Jako vojenská rekvizita figuruje ve filmu ruský tank T – 54. Ten si během natáčení oblíbily Pittovy děti, které herce na place navštěvovaly. A tak jim hodný tatínek po skončení natáčení tank prostě koupil. Výhoda být dítětem superhvězdy, že?
  10. Na letošní, maximálně příští rok 2017 se už chystá dvojka. Kam nás posune a jak bude boj proti nemrtvým pokračovat?

(tek)

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!