Šéfovy sváteční speciality. Užijte si je s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Nové číslo časopisu Prima FRESH je plné inspirace, která vám zpříjemní sváteční čas i zimní radovánky. V prodeji ho najdete již od středy 16. listopadu. Najdete v něm více než 75 nových receptů, mezi kterými nechybí několik stran lehkých receptů od šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha
Sváteční pohoda s Prima FRESH
Sváteční pohoda s Prima FRESH
archiv Prima FRESH

reklama

Opět se blíží období roku, které je protkané tradicemi a zvyky, které dodržujeme s téměř chirurgickou přesností. Přidat do bramborového salátu jablko? Nemožné! U štědrovečerní hostiny by mohla nastat katastrofa :) Zrovna nedávno jsem vedla diskuzi na téma, jak sladit vánoční zvyky, když spolu dva lidé slaví vánoce poprvé. Moje kamarádka, která se provdala za kluka ze Slovenska, dělá prostě všechno dvakrát… Pro sebe rybí polévku, pro něj kapustnicu, nechybí kapr se salátem, ale ani pupáky - natrhané placky z kynutého těsta s mákem, mlékem a cukrem, které si přeje její milý.

Vánoce zkrátka žádným velkým změnám ani experimentům nepřejí. I proto jsme jako hlavní téma tohoto čísla vsadili na ty nejtradičnější recepty. A pokud přece jen toužíte alespoň po malých změnách, zkuste nová jídla uvařit rodině během roku a nenápadně se zeptejte, jestli třeba ten nový odlehčený salát není tak dobrý, že by mu to slušelo i ke kaprovi na vánoce!

Sváteční pohoda s Prima FRESH  Foto:

U čeho se ale můžete trochu odvázat, je cukroví. Samozřejmě, že každá rodina má ve svém repertoáru stálice, které nesmí chybět. Ale většina z nás každý rok testuje pár nových druhů. Pro inspiraci jsme pro vás vybrali ty nejlepší kousky od šikovných českých foodblogerek. A také jsme připravili výběr nejzajímavějších druhů nepečeného cukroví.

časopis Prima FRESH vánoce 2016 Foto:

Za to můžu trochu já… Nejsem totiž moc na sladké, a jak to moc nejím, tak ani ráda nepeču. Ale pořád můžu udělat nějaké to cukroví bez pečení :) U nás doma se naštěstí role domácího cukráře ujal můj třináctiletý syn Eliáš. Vanilkové rohlíčky dělá tak dobré, že si je od něj objednávají i moje kamarádky, které péct nestíhají. A jeho perník na plech s kakaovo-citronovým kréměm je tak skvělý, že si ho dám s chutí i já! O recept jsem Eliho poprosila a v novém Freshi ho také najdete.

V novém Freshi najdete více než 75 nových receptů – například lehké recepty od Zdeňka Pohlreicha a Jamieho Olivera, o své domácí poklady se podělila Karolína Kamberská, předvánoční nebo silvestrovské večírky můžete vylepšit jídly podle světových street food receptů a nechybí ani pořádné masové pečínky a výborné luštěniny…

Vánoce se blíží a je na co se těšit! Doufám, že vám dobré jídlo zpříjemní sváteční chvíle a užijete si dny plné pohody…

Přeji vám ze srdce dobrou chuť i v novém roce.

Klára - podpis Foto: Vaše Klára Michalová

P.S.: Pokud vás některý recept zaujme a doma si ho uvaříte, nezapomeňte jeho fotku sdílet s námi na Instagramu @primafresh a obrázek označte hashtagem #primafresh. Nebo nám obrázek pošlete na mail: fresh@iprima.cz, kam nám můžete napsat i jakékoli jiné postřehy a nápady.

Objednejte roční předplatné jen za 147 Kč. Získáte 4 čísla za cenu 3 a doručení časopisu přímo do schránky. Více informací najdete zde:

Předplatné Prima FRESH podzim 2022 Podravka

Získejte předplatné časopisu Prima FRESH na celý rok a hodnotný dárek dle vlastního výběru k tomu

Uložit

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!