10 nejdrzejších herců, kteří radši měli držet jazyk za zuby

Mlčeti zlato, to platí ve filmovém byznyse stonásobně. Mlč a dostaneš se k dalším projektům. Pusť si pusu na špacír a nezavadíš v L.A. o práci pěkných pár let...
Megan Fox
Megan Fox
avon

reklama

Shia LaBeouf (Indiana Jones a Království křišťálové lebky)

Kdysi slibná mladá hvězdička a hvězda několika úspěšných sérií, dneska podivín, co chodí s papírovým pytlíkem na hlavě, účinkuje v bizarním klipu od Siy a zásobuje Twitter kryptickými moudry. Pád Shiy LaBeoufa lze vysledovat někam ke třetím Transformers a především čtvrtému Indiana Jonesovi. S Michaelem Bayem ještě Shia celkem vycházel, ale po premiéře čtvrtého Indyho na nátlak kritických ohlasů připustil, že "jsme to trochu zvorali" a opřel se i do samotného Spielberga. Ješitná hollywoodská legenda, mj. producent Transformers, pak zařídila, aby si Shia v dalším robotickém dobrodružství nezahrál. A vlastně aby si nezahrál skoro nikde. Pokračování Wall Street bylo Shiovou labutí písní. A přitom třeba v Železných srdcích byl opravdu dobrý. Podobné vedlejší role jsou ale to nejlepší, na co se v dohledné době zmůže, protože Spielbergovy prsty jsou dlouhé a tahle zrada ho bude dlouho bolet.

Nejdrzejší hvězdy 8 Foto:

Megan Fox (Transformers 2)

Do ruky, která tě krmí, se nekouše. Megan Fox evidentně tohle přísloví nikdy neslyšela, a tak se při propagaci druhých Transformerů rozpovídala o tom, že Michael Bay je vlastně tak trochu Hitler a že na place umí rozpoutat hotové peklo. Michaelova reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Ačkoliv ve svém vyjádření byl celkem krotký, o pár měsíců později už natáčel třetí díl bez Megan. Shia ji prostě odkopl a našel si novou přítelkyni. Bum... ve čtyřce pak na nátlak Spielberga (viz výše) musel Bay přeobsadit i Shiu. Takhle to prostě v Hollywoodu chodí. Bay ale nakonec Megan odpustil a obsadil ji do jím produkovaných Želv ninja.

Nejdrzejší hvězdy 5 Foto:

Katherine Heigl (Zbouchnutá)

Katherine Heigl má v Hollywoodu pověst prvotřídní pomlouvačné mrchy. Rozkmotřila se s celým štábem seriálu Chirurgové, nemohli ji vystát herci z jejích romantických komedií, ale hlavně ukázkově sestřelila Zbouchnutou, ve které hraje jednu z hlavních rolí, když během propagačního turné film opakovaně odsoudila jako sexistický, nadržující tlustým, chlupatým mužům. Což je tedy fakt, s tou malou výjimkou, že povýšená Heigl zřejmě nepochopila, že jde o komedii a nikoliv o seriózní životní drama. V přípravě má ale dva filmy a hraje v seriálu State of Affairs, takže už je buď hodnější, nebo jí to klevetění zkrátka prošlo.

Nejdrzejší hvězdy 4 Foto:

Robert Pattinson (Stmívání)

Hvězda Stmívání se od série chtěla distancovat co nejrychleji. Jakmile padla poslední klapka, začal se Robert navážet do celé podstaty Stmívání: "Začne se o mě zajímat holka a pořád se mi chce dostat do kalhot, ačkoliv ví, že jsem upír, zabil jsem několik lidí, a zřejmě ji zakousnu při první možné příležitosti. Jak mám brát takovou osobu vážně a plánovat s ní vztah?" – což je otázka hodná Twilight hatera. Při další příležitosti se obul rovnou do fanoušků: "Stovky lidí mi posílají desetistránkové dopisy, dlouhatánské povídky na téma Twilight nebo ručně malované obrazy. To nemají nic lepšího na práci než šílet kvůli pár roků starým filmům?" Takhle se profík nechová, Roberte. Ačkoliv si do Stmívání rád kopne každý, tenhle přešlap si budou pamatovat nejen jeho producenti, ale i případní budoucí zaměstnavatelé.

Nejdrzejší hvězdy 7 Foto:

Jamie Dornan (50 odstínů šedi)

U Jamieho Dornana, hvězdy trendy knižní adaptace, se začínají také bouřit emoce. Štve ho, že mezi ním a Dakotou Johnson údajně není dostatečná jiskra, stěžoval si také, že ona proslulá Červená místnost mu přišla trochu směšná a musel se hodně přemáhat, aby některé scény absolvoval. A nakonec si postesknul, že ho na ulici už nikdo neoslovuje jinak než jako pana Greye. Chudáček. S takovými poznámkami v rozhovorech bude mít ale případné vyjednávání o zvyšování honoráře do dalších dílů zatraceně těžké.

Nejdrzejší hvězdy 1 Foto:

Mark Wahlberg (Stalo se)

Mark Wahlberg většinou ví, co se sluší a patří. U ekologického hororu M. Night Shyamalana, ve kterém na lidstvo zaútočí inteligentní tráva a nutí ho páchat sofistikované sebevraždy, už ale došla trpělivost i jemu. Za všechno asi může ona tragikomická scéna, ve které Wahlberg zcela vážně mluví s pokojovou kytkou. Je to jednostranný dialog, jenž mu pravděpodobně všichni omlátili o hlavu. A tak Wahlberg zaútočil zpátky: "Stalo se... podělaný stromy. Podělaný kytky. Co mám ještě dodávat? Chtěl jsem si pro změnu zahrát učitele a skončil jsem v pokoji, kde si povídám s kytkou."

Nejdrzejší hvězdy 9 Foto:

Sam Worthington (Souboj Titánů)

Tenhle Australan to měl před lety hodně slibně rozdané – Avatar, Terminátor: Salvation, Souboj Titánů... Proč to tak úplně nevyšlo? Jednoduše proto, že Worthington nevěřil. Dokládá to i jeho výlev na adresu Souboje Titánů: "Jestli jsem spokojenej? No moc ne, mohli jsme odvést lepší práci, mohl jsem se víc hecnout a nebýt tam jen za týpka, co občas švihne mečem. Protože sakra vím, že dovedu jako herec odvést lepší práci." Byla to spíš ostrá sebekritika, takže si Worthington mohl zahrát i v pokračování jménem Hněv Titánů, kde podle nás... držel ten meč úplně stejně.

Nejdrzejší hvězdy 10 Foto:

Colin Farrell (Miami Vice)

Mannovu kriminálku máme docela rádi, i když v ní moc nevidíme spojitost se stejnojmenným seriálem. Colin Farrell to po letech zjevně vidí podobně: "Miami Vice? Nevzpomínám na to v nejlepším. Je mi jasný, že se scénář snažil vytvořit nějaké pouto mezi postavami, ale většinu času jsme tam na sebe s Jamiem tupě čuměli a vedli řeči o ničem. Dvě a půl hodiny. Myslím, že jsme si s Jamiem sedli hned na první dobrou a publikum to vidělo, tak proč to zdlouhavě okecávat?" Prostě upřímnost nade vše.

Nejdrzejší hvězdy 2 Foto:

Bill Murray (Garfield)

Tohle je výjimečně docela humorná historka. Bill Murray má hrozně rád komiksového Garfielda. A má hrozně rád bratry Coenovy (Big Lebowski, Fargo). Jakmile viděl na scénáři jméno Joela Coena, přečetl si jen pár stránek a rozhodl se, že u tohohle musí být. Až pár týdnů po podpisu závazné smlouvy mu došlo, že scénář nenapsal Joel Coen, ale Joel Cohen, autor filmů jako Dvanáct do tuctu nebo Řeč peněz. Malé přehlédnutí stálo Murrayho dva filmy, naštěstí šlo jen o pár dní ve studiu, kde nahrával dabing hlavního hrdiny.

Nejdrzejší hvězdy 6 Foto:

James Franco (Annapolis, Princ a pruďas)

Známý komediant si nebere servítky, ale vezměte na vědomí, že většina jeho kamarádů se vyjadřuje podobně a hlavně např. jeho výtka k filmu Princ a pruďas, který točil jeho parťák Seth Gordon Green, byla pravděpodobně jen pošťouchnutím: "Princ a pruďas. No to byla pěkná s*ačka, co jinýho o tom asi můžu říct?" Jednu ze svých prvotin, drama Annapolis, ve kterém hraje boxera trápícího se na vojenské akademii, však Franco sestřelil tak ostře ("To bylo úplný dno. Vyhozená práce oknem a ve výsledku film, který bytostně nesnáším"), že se ozval i režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 3, 4, 5 a 6). Politoval Francovu hlášku a označil ji za neprofesionální vůči štábu, který na filmu pracoval. Francovi to samozřejmě prošlo, Annapolis byl malým filmem a Francova hvězda byla v době rozhovoru mnohem, mnohem výš.

Nejdrzejší hvězdy 3 Foto:

reklama

reklama