10 nejlépe placených herců světa: Cruise už není první!

Opět tu máme žebříček nejlépe placených herců světa, který každoročně vyhlašuje magazín Forbes. Z pomyslného trůnu letos sesadil slavného herce Toma Cruise (51), Robert Downey Jr. (48).
Robert Downey má výraz opuštěného štěněte.
Robert Downey má výraz opuštěného štěněte.
Business-Factory

reklama

Herec Robert Downey Jr. měl od června 2012 do stejného měsíce 2013 vydělat odhadem 75 milionů dolarů. Loňský vítěz Cruise s příjmem 35 milionů dolarů tedy klesl až na osmou příčku. Druhé místo jako nejplacenější herec na světě si vysloužil pohledný herec Channing Tatum (33) s výdělkem 60 milionů dolarů. Tatuma známe například z filmu Válka světů nebo Let's dance.

Tatum se společně s režisérem Stevenem Soderberghem podílel na financování dramatu Magic Mike (2012). Právě díky celosvětovým tržbám snímku z prostředí mužského striptýzového klubu, si herec přišel na astronomický příjem. Film totiž dosud vydělal 167 milionů dolarů.

Jen o pět milionů méně než Tatum si připsal na účet za loňský rok na herec Hugh Jackman (44) a obsadil tak třetí příčku nejplacenějších herců světa. Jackman totiž vydělal astronomickou sumu nejen díky filmu o mutantech X-Men. Na přelomu roku totiž zazářil i ve snímku Bídníci (2012). Za roli v tomto filmu získal i Zlatý glóbus a nominaci na Oscara či cenu BAFTA.

Kdo jsou další herci s pohádkovými příjmy?

Desítka nejlépe placených herců světa podle magazínu Forbes:

 

1. Robert Downey Jr. – 75 mil. dolarů

2. Channing Tatum – 60 mil. dolarů

3. Hugh Jackman – 55 mil. dolarů

4. Mark Wahlberg – 52 mil. dolarů

5. Dwayne Johnson – 46 mil. dolarů

6. Leonardo DiCaprio – 39 mil. dolarů

7. Adam Sandler – 37 mil. dolarů

8. Tom Cruise – 35 mil. dolarů

9. Denzel Washington – 33 mil. dolarů

10. Liam Neeson – 32 mil. dolarů

-juf-

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!