Anna K o dalším boji s rakovinou: Dobíjím se na koncertech

Zpěvačka Anna K svádí už podruhé za život boj se zákeřnou rakovinou. Oproti první léčbě se tentokrát od ústraní nestáhla, naopak se dobíjí na koncertech, které i přes závažnou diagnózu lékařů nezrušila.
10. 7. 2017 TOP STAR: ANNA K. bojuje už měsíc a půl se zákeřnou nemocí, ale jestli si myslíte, že se jí poddává, omyl, naopak!
10. 7. 2017 TOP STAR: ANNA K. bojuje už měsíc a půl se zákeřnou nemocí, ale jestli si myslíte, že se jí poddává, omyl, naopak!

reklama

"Už jsem za půlkou, teď je přede mnou sedmá chemoterapie a pak dalších pět. Do toho různé operace a ozařování, takže toho bude ještě dost, ale všechno znám a jen věřím, že celou sezónu odehraju," říká Anna K, kterou vystupování vyloženě dobíjí.

"Jsem unavená, tělo bojuje s příšerným jedem, ale energie, kterou mi lidi dávají, je neuvěřitelná. Na druhou stranu si nenakládám, zahraju třeba jeden koncert za týden, a dělám to tak, že na chemo chodím na začátku týdne a hraju v sobotu, víkend z toho žiju a pak zase mažu. Ne vždycky se z euforie těším, ale jde se mi líp než kdybych doma ležela a čekala. Takhle to zatím zvládám," dodává zpěvačka.

Anna K během léčby zvládla natočit i videoklip k písničce Co mi za to dáš z jejího posledního alba Světlo.

"Chtěla jsem klip dotočit za každou cenu, s vlasy ideálně, nechtěla jsem měnit plány kvůli takovýmu hnusu, který mě provází životem. Doporučuju to všem lidem, kteří mají podobný problém: nenechat si manipulovat život, volno si člověk někdy musí dát a ne si říct: Ježíši, klip, to zruším a zruším koncerty, návštěvu... To je blbost," vysvětluje.

Při síle drží zpěvačku podpora jejích fanoušků a také žen s podobným osudem.

"Píše mi hodně lidí, já jim odepisuju a je to náročný, protože jich píše hrozně moc, ale podpora na dálku funguje. Některý ty vzkazy jsou dojemný, takže se nemůžu složit, mám zodpovědnost nejen za sebe," uzavírá Anna K.

reklama

reklama