Atentát na Heydricha zfilmují Britové! Čechy budou hrát fešáci z 50 odstínů a Batmana!

Jamieho Dornana určitě znáte jako dominantního pana Greye z 50 odstínů šedi. Britský herec se momentálně chystá na dvě pokračování, už letos v červenci ale vyrazí na plac válečného dramatu Anthropoid, které bude v České republice ostře sledovaným filmem.
Herci Jamie Dornan a Cillian Murphy se objeví v hlavních rolích filmu Anthropoid
Herci Jamie Dornan a Cillian Murphy se objeví v hlavních rolích filmu Anthropoid
facebook.com

reklama

Proč? Jak už jste zřejmě poznali z názvu, Anthropoid se bude točit kolem stejnojmenné válečné operace, která v roce 1942 skončila atentátem na říšského protektora Reinharda Heydricha. Dornan a Cillian Murphy (představitel padoucha Scarecrowa z filmu Batman začíná) si v něm zahrají československé výsadkáře Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří podstoupili výcvik ve Velké Británii a posléze v ulicích Prahy napadli Heydrichovo auto. Co se dělo dál, určitě znáte z dějepisu. A pokud ne, již brzy to zjistíte na velkém plátně.

Operace Anthropoid už se sice objevila v řadě českých i zahraničních filmů, její nejnovější adaptace by ale měla být definitivním zpracováním, které rozhodně nebude jen pro hrstku diváků a školní projekce. Britský režisér Sean Ellis (chválená kriminálka Metro Manila) slibuje, že se český národ vzedme pýchou a celý svět se konečně dozví, jak hrdinně jsme si vedli za druhé světové války. A jestli tyto nemalé ambice naplní, minimálně v Česku ho čeká hodně poplácávání po zádech.

Film se bude kompletně natáčet v Praze a koproducenty jsou Kryštof Mucha a David Ondříček ze společnosti Lucky Man Films. Ellis by tak neměl mít nouzi o domácí podporu, především ale bude muset tajit natáčecí lokace, aby mu fanynky 50 odstínů šedi neroztrhali svůdného Dornana. Přejeme hodně štěstí!

Další články:

Jamie byl ve filmu oholený, teď se tak trochu schovává za plnovous

Světová premiéra 50 odstínů šedi – Dakota bez podprsenky, Jamie s manželkou

40% Američanek si myslí, že tento snímek je o domácím násilí

50 odstínů šedi: Vyzkoušejte i vy sexuální polohy Christiana a Anastasie

Divoký sex, moc a dárky - Anastasia je v pasti

50 odstínů šedi – Tak ji změnil divoký SEX. Anastasia na VIDEU z filmu

reklama

reklama