Autorka knih o Harrym Potterovi dostala královské ocenění Řádu společníků cti

J. K. Rowlingové, tvůrkyni kouzelnického učně Harry Pottera, byl udělen přímo z rukou prince Williama britský Řád společníků cti. Oceněna byla za přínos v oblasti literatury a filantropie.
J. K. Rowling
J. K. Rowling
facebook/J. K. Rowling

reklama

Dalo by se říct, že je Rowlingová v královském paláci jako doma. Z rukou nejvyšších představitelů Velké Británie už obdržela kdejaké ocenění. A tím posledním je zmíněny Řád společníků cti.

Sama spisovatelka byla velmi poctěna tím, že patří mezi 65 osob, kterým bylo ocenění uděleno. „Být součástí význačné a rozmanité talentované skupiny ostatních Společníků cti, zvláště jako píšící žena, je mimořádné privilegium,“ řekla Rowlingová podle agentury AP.

J. K. Rowling
Autor: twitter/BritishEmbassyPrague J. K. Rowling

Řád společníků cti se uděluje za zásluhy v oblasti umění, literatury, vědy, průmyslu či politiky. Získat ho mohou jen občani zemí Commonwealthu. Z Velké Británie může být členů 45, z Austrálie sedm, z Nového Zélandu jeden a z ostatních zemí Commonwealthu jedenáct. Cizinci mohou být jmenováni „pouze“ čestnými členy.

Věděli jste, odkud pochází symbol Relikvií smrti?

FOTO: J. K. Rowlingová odhalila skrytý význam Relikvií smrti! Fanouškům Harryho Pottera zlomí srdce!

Kromě J. K. Rowlingové se Řádem společníků cti pyšní například vědec Stephen Hawking, bývalý člen skupiny Beatles Paul MacCartney nebo malíř David Hockney. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!