Biatlonistka Veronika Zvařičová promluvila o tom, jak se podruhé narodila

Biatlon se v posledních letech stal velmi populárním sportem. Hlavně díky úspěchům Gabriely Koukalové si tady v Česku vybudoval silnou fanouškovskou základnu. Aby také ne, když biatlonisté každoročně sklízí velké úspěchy. Kromě nich se v tomto sportu také píšou silné příběhy. Jako třeba ten Veroniky Zvařičové.
15. 5. 2018 TOPSTAR: VERONIKA ZVAŘIČOVÁ PODRUHÉ NAROZENÁ
15. 5. 2018 TOPSTAR: VERONIKA ZVAŘIČOVÁ PODRUHÉ NAROZENÁ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Biatlonistka Veronika Zvařičová okusila pocit držení flinty v ruce ve svých třinácti letech. Ještě donedávna patřila do české biatlonové reprezentace, stejně jako například Veronika Vítková. Když byla ale na vrcholu kariéry, měla v roce 2013 vážnou nehodu na kolečkových bruslích. Diagnóza: zlomená lýtková kost, kotník, přední křížový vaz, lopatka a rozbitá hlava. A výsledek? Dvanáct šroubků v obličeji, pět plíšků a rok strávený v nemocničním prostředí. „Chybělo mi 500m než bych sjela na střelnici a byl konec tréninku. V tu dobu byly zrovna závody o areál výš, které křížily cestu s tou naší. A jel tam zrovna v autě tatínek s holčičkami a zkřížili mi cestu. Já jsem v plný rychlosti jela z kopce a narazila jsem do toho jejich celého boku. A pak už devět dní nevím vůbec nic," popsala nám nešťastnou událost.

I když to ale s Veronikou vypadalo zpočátku velmi bledě, bojovnice se v ní zkrátka nezapře. Co to šlo, už zase stála zpět na lyžích. „Když jste takový polomrtvý, tak to utíká strašně rychle. To mi říkali, ať jsem ráda, že budu normálně fungovat a že budu ještě sportovat. Ono to všechno dopadlo a já jsem si nijak nepřipouštěla, že bych už neměla nikdy chodit. Já jsem měla cíl a to olympiádu. A povedlo se. Dostala jsem se na olympiádu. Sice jsem měla cíl, že tam chci vyhrát s Gabčou ve štafetě, ale půlka cíle byla splněna. Dostala jsem se na olympiádu, sice bez Gabči, ale přece,“ prozradila nám Veronika.

 

Nemůžu usnout. Jsem plná dojmů a nadšení ze své budoucnosti. Ale...  Právě jsem učinila rozhodnutí ve své hlavě. Nežiji přece v zítralandu a proto nebudu neustále odkládat to, co vám chci sdělit již delší dobu a nevím jakým stylem.  Já myslím, že většina z vás ví. :) Šikulky. Moje máma..  ta mi od malička dala tolik lásky a volnosti, co se do mě vešla. Dopřála mi tu možnost ochutnat svět plnými doušky. A děkuji jí za tu možnost, okusit biatlon. Od 15 let jsem ve ,,světě'' bez blízkosti rodičů a jsem na sebe moc pyšná. Zvládla jsem to. Biatlon? Jo biatlon, ten mi dal, kluk jeden. Tolik krásných okamžiků a chvil. Odvahu, motivaci, motor, vůli, krásu, naději, trpělivost, štěstí a především druhý život.Končím biatlonovou kariéru a jsem šťastná.  Děkuji všem nadšeným fanouškům, milým podporovatelům, úžasným sponzorům, skvělým doktorům, trpělivým trenérům i sportovcům. Všem lidem co byli okolo mě během biatlonu. Jsem dítě štěstěny a pokaždé sem kolem sebe měla milující lidi. Velmi si vás vážím. Bez vás by to bylo o kus těžší. Jste úžasní Ostatním co pokračují v biatlonu držím pěsti a přeji štěstí.  Neustále mě můžete sledovat na mém sportovním profilu a instagramu, kde se s vámi budu ráda dělit o můj životní příběh. A věřte mi, bude to stát za to. Miluji vás lidi a vždycky budu.  Čeká mě dlouhý, šťastný a bohatý život. Je to o rozhodnutí. Začíná část druhá.  xoxo vaše Veri Děkuji pane biatlone.

Příspěvek sdílený Veronika Zvařičová (@veronikazvaricova),

Krom toho, že jsou tyhle dvě velké kamarádky, letos učinily obě zásadní rozhodnutí. I Veronika totiž začátkem května oznámila konec své biatlonové kariéry. A tak se nabízela otázka: Proč takové rozhodnutí a jak dál naloží se svým životem? „Protože je mi dvacetdevět, řekla jsem si, že už chci od života víc, než se jen honit a huntovat si tělo. Když už nejsem schopná pracovat tak, jak jsem pracovala a nedávám to hlavou. A vlastně si budu dělat masérský kurz. A pak ještě podnikám. Tak uvidíme, jak se to rozjede," řekla Veronika. Rok 2018 je pro Veroniku zkrátka plný změn. Kromě toho, přišel i po sedmi a půl letech rozchod s jejím přítelem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama