Bondgirl Olga Kurylenko: Russell Crowe je úžasný režisér!

Co říkají o novém dobrodružném velkofilmu Cesta naděje jeho hvězdy?
Modelka, herečka a Bond girl Olga Kurylenko
Modelka, herečka a Bond girl Olga Kurylenko
isifa.com

reklama

Oscarový Russell Crowe (znáte ho například z Gladiátora nebo Čisté duše) natočil nový dobrodružný velkofilm o otci, jenž se snaží najít v cizí zemi své syny. Crowe si tu zahrál nejen zarputilého otce, ale také ho celý zrežíroval. Do filmu ale obsadil i další hvězdy Hollywoodu. Co řekly nejen o novém snímku?

Olga Kurylenko – představitelka postavy Ayshe

Narodila se na Ukrajině, v Moskvě ji objevil hledač talentů modelingové agentury. Jako herečka debutovala ve francouzském filmu L'annulaire a zviditelnila se především jako Bond girl v bondovce Quantum of Solace.

Cesta naděje je překrásný příběh, okamžitě jsem se do své postavy zamilovala. V rámci přípravy na roli jsem se setkala s jednou tureckou vdovou, která mi prozradila, že ji kdysi nutili, aby se podle tradice provdala za bratra zemřelého manžela, a ona udělala totéž, co udělá i moje hrdinka – odmítla. Nejdůležitější pro ni bylo chránit své děti. Uvědomila jsem si, že Ayshe to má stejně. Teprve Connor si získá její důvěru.”

Oscarový herec Russell Crowe září v novém snímku.

Takhle vznikal velkolepý film Cesta naděje!

O režiséru Russelu Croweovi Olga dodává: “Russel je jako režisér úžasný. Myslím, že je to proto, že je původně herec. Když mi dává pokyny, nejenže je slyším, ale také je cítím.”

Olga Kurylenko Foto:

Jai Courtney – hraje plukovníka Cyrila Hughese

Jai Courtney, původem ze Sydney, se proslavil hlavně díky filmům Smrtonosná past: Opět v akci a Jack Reacher – Poslední výstřel. Objevil se také v akční sci-fi Divergence a bude k vidění i v pokračování s názvem Rezistence anebo v pátém sequelu Terminátora.

O svém hrdinovi říká: “Cyril Hughes zažil válku na vlastní kůži, ale pak na sebe vzal obrovskou zodpovědnost vytvořit Gallipoli, jak vypadá dnes. To, co tam lidé dnes nacházejí, je památníkem jeho životního díla. Zajímalo mě, jakým mužem ve skutečnosti mohl být. Přečetl jsem si o něm všechno, co bylo dostupné, tedy základní osobní údaje, ale přesto do jisté míry zůstává záhadou. Musel jsem vzít to, co jsem věděl, přidat k tomu dané okolnosti a vytvořit si jeho osobnost podle vlastní fantazie.

Crowe si ve svém režijním debutu i zahrál.

5 nejlepších rolí Russella Crowea

O spolupráci s Russelem Crowem Jai říká: “Dokáže zároveň fungovat ve scéně jako herec, rozhodovat se sám za sebe, přitom opravovat váš vlastní herecký výkon a ještě kontrolovat všechny ostatní složky natáčení.”

“Na úplně první schůzce se mě Russel zeptal: Umíš jezdit na koni? Tvrdil jsem, že ano, ale on věděl, že lžu. Řekl, že dvě věci, o kterých herci nejčastěji lžou, jsou, že umějí jezdit na koni a že umějí hrát na harmoniku.”


reklama

reklama