Britská královna je v Čechách - Praktický průvodce, jak se (ne)chovat

O víkendu se pozorně koukejte kolem sebe! Mohli byste totiž narazit na britskou královnu Alžbětu II. Na vyhlášení Muže roku přijela pravá dvojnice anglické panovnice Mary Reynolds. Sice jí v žilách nekoluje modrá krev, ale chovat se k ní musíte jako ke královně. A Prima Style u ní dostala audienci.
Britská královna v celé své kráse
Britská královna v celé své kráse
Jiří Janoušek

reklama

Přinášíme vám seznam toho, jak se dopustit faux paux u královny

1. Vezměte si džíny, královna je nesnáší

Pokud budete mít audienci u královny, nesmíte si vzít nic džínového. Je to stejné jako u golfu, v džínách vás prostě vyhodí z hřiště. Alžběta II. je na sobě snad nikdy neměla, a když je má někdo jiný, dostane kopřivku.

Královně by se měla políbit ruka, ale bez slintání Foto: Jiří Janoušek

2. Dotýkejte se jí, buďte familiérní

Při setkání s královnou musíte počkat, až vám nabídne ruku a promluví jako první. Pokud se jí zrovna nebude chtít, budete proti ní stát jako tvrdé Y a čekat, co udělá. Může vás takto dusit třeba celý den a vy se nesmíte ani pohnout, ani promluvit, jinak porušíte protokol. Takže až jí potkáte, nebojte se zařvat: Jeee, královna! A rovnou ji obejměte. Udělat si výlet do londýnského Toweru přece není špatný nápad.

3. Třeste jí rukou, dokud jí nespadnou brýle

Když vám královna podá ruku a jste žena, musíte jí potřást jen lehounce. S královskou rukou se doporučuje jednat jako s leklou rybou. Ale my vám radíme pořádně „zašejkovat“. Dokud královna nevykřikne, nemáte splněno. Pokud jste muž, měli byste jí ruku políbit. Takže pokud chcete královnu rozpálit doběla, zapomeňte na letmý dotyk rtů, ale rovnou jí na hřbet ruky vlepte pořádný lepkavý francouzák.

4. Pokloňte se a upadněte

Nejlepší zdravice pro královnu je poklona. Nesmíte ale moc pokrčit kolena, abyste nevypadali jako na záchodě. Takže doporučujeme pořádný podřep a hezky přitom mávat rukama jako větrný mlýn. Pokud se budete klátit jako vrba ve větru, královna se může urazit a můžete jít konečně na pivo.

Před královnou se musí poklonit jen lehce v kolenou Foto: Jiří Janoušek

5. Nebojte se mluvit zcela přirozeně

Královnu můžete oslovovat, jak chcete, ale vždy musíte na konci věty přidat oslovení: „Vaše Veličenstvo“.

Takže: "Těpic, ty stará rašple, Vaše Veličenstvo."

 PS: Kdyby bylo hodně špatně, kupte královně makronky. Prý je miluje!

Muž roku bude vyhlášen dnes v Náchodě:


Video VIP zprávy: Soutěž muž roku

Soumrak krasavců: Jak o sebe pečují finalisté soutěže Muž roku?

reklama

reklama