Ceny Emmy překvapivě bez seriálu Hra o trůny, nepřekvapivě s narážkami na Trumpa

V noci na dnešek se v Hollywoodu uskutečnil 69. ročník předávání prestižních cen Emmy. Každoroční televizní obdoba filmových Oskarů.
ceny Emmy
ceny Emmy
archiv Instagram.com

První cena Emmy byla udělena už v roce 1949. Od té doby má několik samostatných ceremoniálů od regionálních po mezinárodní. Hlavní hřeb jsou však takzvané Primetime Emmys, tedy ceny pro herce, režiséry, scénáristy a pro díla vysílaná v hlavním večerním čase. Letošní večer ovládla minisérie Sedmilhářky, politická satira Viceprezidentka a drama Příběh služebnice.

Na červeném koberci se jako vítězka ceny za nejlepší herečku v hlavní roli prošla Nicole Kidmanová. Australanka zabodovala právě ve zmíněných Sedmilhářkách ještě se svou kolegyní Reese Whiterspoonovou. 

69. Emmy awards
69. Emmy awards

Za režii i scénář si sošku odnesli tvůrci seriálu Příběh služebnice, podle stejnojmenného bestselleru Margaret Atwoodové. Drama líčí svět blízké budoucnosti ve Spojených státech, kde začne vládnout totalitní režim a ze žen se stanou v podstatě otrokyně. Ocenění přineslo i samotné herečce Elisabeth Mossové.

Svoji druhou Emmy získal herec Sterling K. Brown za roli v dramatu This Is Us (To jsme my). Tam si zahrál černocha adoptovaného bílou rodinou.

Výše zmíněný seriál Viceprezidentka, který letos uvedl už svou šestou řadu, přinesl své představitelce Julii Louis-Dreyfusové cenu za herečku v komediální roli. Seriál satiricky sleduje politiku ve Washingtonu, kde se bývalá viceprezidentka stane hlavou státu po odstoupení svého předchůdce.

Fanoušci nejpopulárnějšího seriálu současnosti Hra o trůny byli ale zklamáni. Ten v minulém roce posbíral hned 12 cen. Letos se však nezúčastnil, jelikož premiéra jeho nové sedmé řady přišla až v červenci. Do hlasování byla ale zapojena díla vysílaná od 1. června 2016 do 31. května 2017.

Každoročně jsou ceny Emmy spojené nejen s úspěchy oceněných, ale hlavně s módou.

Na červeném koberci se opět letos vystřídalo mnoho slavných osobností. Mezi ty nejfotografovanější patřila, jak už to bývá zvykem, topmodelka Heidi Klumová. V rudých šatech s velmi odvážným dekoltem od návrháře Petere Dundase byla opravdu nepřehlédnutelná. Také červenou, ale od Calvina Kleina, si oblékla oceněná herečka Nicole Kidmanová.

Manželka zpěváka Justina Timberlaka Jessica Bielová zářila v krásném třpytivém modelu od Ralpha & Russoa. Pětačtyřicetiletá hvězda seriálu Modern family Sofia Vergarová se ukázala v modelu Marka Zunnina, který by mohl z fleku konkurovat svatebním šatům.

Celý večer se odvíjel s dosti politickým nádechem a opět se neobešel, jak už to poslední dobou bývá zvykem, bez poznámek na adresu prezidenta Trumpa. Do něho se opřel například Donald Glover, herec, který vešel na pódium jako nejlepší herec v komediální roli za seriál Atlanta. „Chci poděkovat Donaldu Trumpovi, že z černých Američanů udělal lidi číslo jedna, proto jsem tady,“ zavtipkoval Glover. Dalším, kdo v rámci své děkovné řeči zamířil na prezidenta, byl Alec Baldwin. Jeho zábavný pořad Saturday Night Live si opět odnesl další cenu a herec v parodii ztvárnil právě Trumpa. „To je ta Vaše vytoužená Emmy, pane prezidente,“ vzkázal Baldwin. Narážel tak na Trumpův několikanásobný neúspěch získat ocenění za jeho reality show The Apprentice, kterou uváděl.

 

reklama