Český slavík byl zrušen! Známe důvod

Uskutečnilo se neuvěřitelných 22 ročníků Českého slavíka. Toho třiadvacátého se ale letos nedočkáme. Po loňském problému s vítězstvím skupiny Ortel se organizátoři rozhodli celou soutěž zmodernizovat, aby lépe odpovídala dnešním trendům. Nemusíme se tedy bát. Slavík se znovu vrátí, jen v novém kabátě.
Kabát
Kabát
instagram

reklama

Organizátoři soutěže Český slavík oznámili, že letošní ročník se konat nebude. Stalo se tak na základě loňských problémů a stížností. „Otevřený systém hlasování se v době rychlého rozvoje sociálních sítí ukázal jako snadno zneužitelný,“ řekl Blesku Jaroslav Těšínský z pořádající agentury. Zároveň ale podotkl, že plánuje Slavíka zmodernizovat a vrátit.

Sám dokonce o smutné zprávě informoval i slavíkovou legendu Karla Gotta. Vše se zvrtlo po loňské výhře skupiny Ortel, která předběhla i slavnou skupinu Kabát. Pořadatel kontroverzní skupině hlasy odebral a řekl, že je čas na modernizaci soutěže, že se jedná o porušení fair play. Porušení fair play viděl především v obsahu facebookového profilu "Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017", který vyzýval k zapojení do organizované akce, aby se Ortel stal Českým slavíkem. Agentura neobvinila z porušení pravidel skupinu Ortel, ani jakoukoli konkrétní osobu, protože vzhledem k anonymitě sociálních sítí, to mohl udělat prakticky kdokoli.

Bohužel organizátorovi plány překazila vážná nemoc a musel podstoupit operaci, při které mu vyoperovali nádor. Rekonvalescence byla dlouhá a proto raději letošní ročník zrušil. Navíc se uvažuje i o prodeju pořádající agentury Musica Bohemica.

„Mohu slíbit, že uděláme vše pro to, aby se Slavík vrátil, a uskutečnil se tak 23. ročník Slavíka pod vedením agentury Musica Bohemica," řekl Těšínský Blesku.

Český slavík byl poprvé vyhlášen v roce 1996, navázal tak na předchozí soutěž Zlatý slavík (1961), kterou vymyslel cimrmanolog Ladislav Smoljak. A hádejte, kdo tehdy vyhrál? Ano, Lucie Bílá a Karel Gott.

My pro vás připravujeme rozhovory s držiteli Českého slavíka. Sledujte náš web.

reklama

reklama