Český slavík byl zrušen! Známe důvod

Uskutečnilo se neuvěřitelných 22 ročníků Českého slavíka. Toho třiadvacátého se ale letos nedočkáme. Po loňském problému s vítězstvím skupiny Ortel se organizátoři rozhodli celou soutěž zmodernizovat, aby lépe odpovídala dnešním trendům. Nemusíme se tedy bát. Slavík se znovu vrátí, jen v novém kabátě.
Kabát
Kabát
instagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Organizátoři soutěže Český slavík oznámili, že letošní ročník se konat nebude. Stalo se tak na základě loňských problémů a stížností. „Otevřený systém hlasování se v době rychlého rozvoje sociálních sítí ukázal jako snadno zneužitelný,“ řekl Blesku Jaroslav Těšínský z pořádající agentury. Zároveň ale podotkl, že plánuje Slavíka zmodernizovat a vrátit.

Sám dokonce o smutné zprávě informoval i slavíkovou legendu Karla Gotta. Vše se zvrtlo po loňské výhře skupiny Ortel, která předběhla i slavnou skupinu Kabát. Pořadatel kontroverzní skupině hlasy odebral a řekl, že je čas na modernizaci soutěže, že se jedná o porušení fair play. Porušení fair play viděl především v obsahu facebookového profilu "Tomáš Ortel Českým slavíkem 2017", který vyzýval k zapojení do organizované akce, aby se Ortel stal Českým slavíkem. Agentura neobvinila z porušení pravidel skupinu Ortel, ani jakoukoli konkrétní osobu, protože vzhledem k anonymitě sociálních sítí, to mohl udělat prakticky kdokoli.

Bohužel organizátorovi plány překazila vážná nemoc a musel podstoupit operaci, při které mu vyoperovali nádor. Rekonvalescence byla dlouhá a proto raději letošní ročník zrušil. Navíc se uvažuje i o prodeju pořádající agentury Musica Bohemica.

„Mohu slíbit, že uděláme vše pro to, aby se Slavík vrátil, a uskutečnil se tak 23. ročník Slavíka pod vedením agentury Musica Bohemica," řekl Těšínský Blesku.

Český slavík byl poprvé vyhlášen v roce 1996, navázal tak na předchozí soutěž Zlatý slavík (1961), kterou vymyslel cimrmanolog Ladislav Smoljak. A hádejte, kdo tehdy vyhrál? Ano, Lucie Bílá a Karel Gott.

My pro vás připravujeme rozhovory s držiteli Českého slavíka. Sledujte náš web.

Reklama
Reklama