CNN Prima News odhaluje další detaily: Originální znělky nahrané symfonickým orchestrem

Zpravodajský projekt CNN Prima News má exkluzivní hudební znělky. Výhradně pro televizní vysílání je vytvořil devadesátičlenný tým mezinárodně uznávaných hudebníků a skladatelů platformy Soundsgate. CNN Prima News bude první zpravodajskou stanicí v České republice, která divákům nabídne originální znělky nahrané živým symfonickým orchestrem. Jejich finální zvuk vznikal pod vedením Chrise Egana, rezidenta Abbey Road Studios, kde nahrávali mezi jinými také legendární Beatles.
Zpravodajský projekt CNN Prima News má exkluzivní hudební znělky
Zpravodajský projekt CNN Prima News má exkluzivní hudební znělky
FTV Prima

reklama

„Zpravodajský projekt CNN Prima News připravujeme s maximální péčí a do nejmenších detailů. Proto jsme se rozhodli k ojedinělému kroku a do vytvoření znělek jsme zapojili symfonický orchestr. Hudební podoba upoutávek, předělů a znělek je společně s logem, tvářemi a grafikou tím hlavním, podle čeho CNN Prima News divák bezpečně rozezná od ostatních. Chceme tímto ještě více umocnit význam uvedení CNN Prima News, protože start vysílání patří mezi přelomové okamžiky,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Exkluzivní znělka SPORT

Z řady návrhů mezinárodního týmu autorů Soundsgate byly vybrány ty nejlepší a na jejich natáčení se během velkolepých příprav podílel devadesátičlenný tým hudebníků, autorů, dramaturgů, skladatelů a zvukových mistrů několik měsíců. „V reálném čase propojujeme skladatele a audiovizuální tvůrce napříč sedmnácti zeměmi i přes oceán. Naše studia a autoři kooperují nonstop od Los Angeles přes Londýn až po Prahu,“ říká jeden ze zakladatelů hudební platformy Soundsgate, Alexandr Smutný.

Zleva Martin Smutny a Alexandr Smutny
Autor: FTV Prima Zleva Martin Smutny a Alexandr Smutny

Hudba vznikala ve spolupráci se čtveřicí mezinárodně oceňovaných skladatelů: Petr Wajsar, držitel Českého lva za hudbu k filmu Hastrman, Elia Cmíral, jediný Čech tvořící hudbu v Hollywoodu a držitel řady prestižních filmových cen, Zuzana Michlerová, finalistka světové soutěže skladatelů filmové hudby v belgickém Gentu (jí orchestrovaná skladba vyhrála UK Songwriting contest 2019), a Tomáš Živor, absolvent prestižní Berklee College, který vedl vývoj zvuku a hudby k videohře The House of Da Vinci.

Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 2
Autor: FTV Prima Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 2

„Opravdovou odlišnost jsme si dovolili například u znělky počasí, která je klidnější a méně akční. Všechny ostatní, to znamená zprávy, sport, doprava, jsou v pohybu, hraje zde velkou roli žesťová sekce, tedy trubky, trombóny, lesní rohy, a naopak více v pozadí je ta lyrická, dřevěná sekce, tedy flétny, hoboje, klarinety, která si zahraje víc právě ve znělce počasí,“ vysvětluje hlavní skladatel projektu Petr Wajsar.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Exkluzivní znělka ZPRÁVY

Ve studiu Národního domu v pražském Karlíně hudbu nahrál padesátičlenný symfonický orchestr Soundsgate orchestra pod taktovkou dirigenta Dominika Svobody, který spolupracoval na diváckých filmových hitech Anděl Páně 2 a Poslední aristokratka. „Jde o průlom, protože až na výjimky se televizní znělky tvoří virtuálně. Teď hudební banky a počítače nahradili hudebníci, nástroje a skvěle sehraný orchestr,“ řekl dirigent Dominik Svoboda.

Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 1
Autor: FTV Prima Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 1

Díky originálním orchestrálním nahrávkám bude CNN Prima News znít dynamicky, plně a znělky skvěle podtrhou koncept zpravodajství. „Znělky jsme vytvořili tak, aby působily originálně, moderně a aby měly hudebně i zvukově dobře zapamatovatelné prvky. Tak, aby posluchač, který nebude přímo fyzicky sledovat televizi, vždy rozpoznal, že jde o kanál CNN Prima News,“ vysvětluje Art Director Soundsgate Martin Smutný.

Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 5
Autor: FTV Prima Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 5

Znělky nebudou jenom symfonické, budou mít i elektronický podkres, takže se jedná o fúzi dvou různých stylů. Jejich finální zvuková podoba do televizního vysílání vzniká ve spolupráci s rezidenty Abbey Road Studios v Londýně. „Zvuk a veškerá postprodukce se bude dělat v Londýně pod vedením člena postprodukčního týmu Soundsgate Chrise Egana, což je jedna ze světových hvězd současného zvuku, jehož práci najdeme například ve filmu Fantastic Beasts,“ doplnil Jan Šindelovský, Music Creative Producer. „Věřím, že CNN Prima News bude mít nejlepší znělky,“ dodala jedna ze spoluautorek, Zuzana Michlerová.

Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 4
Autor: FTV Prima Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 4
Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 3
Autor: FTV Prima Fotky ze vzniku exkluzivních znělek pro projekt CNN PRIMA NEWS 3

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!