Co jste možná nevěděli: Hvězda ze seriálu Hra o trůny Emilia Clarke málem zemřela!

Herečka se svěřila, že v roce 2013 se jí stal ošklivý úraz, kdy byla v tělocvičně udeřena velkou silou míčem do hlavy. Tehdy čtyřiadvacetiletá žena utrpěla silné krvácení do mozku a nedokázala si vzpomenout ani na své jméno. O život bojovala hned několikrát!
Emilia Clarke
Emilia Clarke
instagram/@danythrone

reklama

Clarke bojovala o život krátce po dokončení první série Hra o trůny. Hned podstoupila operaci mozku a strávila několik dní v nemocnici, kde byla na jednotce intenzivní péče. Nedokázala mluvit, nedokázala si vzpomenout kdo je.

Emilia Clarke odhalila boj se zákeřnou nemocí 1
Autor: HBO Emilia Clarke odhalila boj se zákeřnou nemocí 1

„Diagnóza byla zlá, měla jsem silné krvácení do mozku. Krvácení do mozkové tkáně je závažné, říká se jí také mozková mrtvice. Poté jsem zjistila, že asi třetina pacientů na tuto diagnózu hned zemřou nebo chvilku poté,“ svěřila se hvězda seriálu Hra o trůny.

Hra o trůny - Jak vypadají místa, kde se seriál natáčel

HRA O TRŮNY: Místa, kde se natáčely scény z filmu. Jak vypadají ve skutečnosti?

Emilia Clarke mozkovou mrtvici prodělala celkem dvakrát. „Jednou v noci mě přišla vzbudit zdravotní sestra, a zeptala se mě, jak se jmenuji. Bylo to v rámci léčby, abych si co nejdříve na vše dokázala vzpomenout,“ řekla herečka.

Emilia Clarke odhalila boj se zákeřnou nemocí 2
Autor: HBO Emilia Clarke odhalila boj se zákeřnou nemocí 2

„Jmenuji se Emilia Clarke, ale v tu chvíli jsem si nedokázala vzpomenout. Místo toho jsem řekla nějaký nesmysl a propadala panice, “ dodala. Clarke opustila nemocnici jen týden před natáčením další série Hra o trůny. Herečka o svém zdravotním stavu řekla režisérovi a štábu, ale před veřejností tento stav držela v tajnosti. Měla při natáčení velké problémy, trpěla velkou únavou.

Prodělala dvě operace mozku a bohužel ani druhá nebyla stoprocentně úspěšná a musela jít pod nůž i potřetí. V nemocnici strávila měsíc a v lebce má několik titanových součástek včetně obrovské jizvy na zádech.

Emilia Clarke
Autor: instagram/@iemmys Emilia Clarke

Herečka prohlásila, že je nyní naprosto fit a zdravá, a že je vděčná, že vše dobře dopadlo. Od poslední operace uběhlo už osm let. Nyní dvaatřicetiletá žena se raduje z každého následujícího dne a nedávno dotočila poslední sérii Hra u trůny, která vyjde letos v dubnu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!