Další muž obviněn ze sexuálního obtěžování. Tentokrát jde o vysokou politiku

Poslední dny jsou ve znamení odhalování sexuálních útoků. Především herečky se předhánějí v tom, kdo byl více sexuálně zneužit a snad každý den přibývá nové prohlášení.
Heather Lind
Heather Lind
archív: Heather Lind/Instagram

reklama

Jedno velice odvážné přišlo v pondělí od herečky Heather Lind. Pro nás možná ne moc známá herečka. To se ale asi brzy změní. Ze sexuálního obtěžování totiž neobvinila nikoho jiného, než bývalého prezidenta Spojených států amerických George HW Bushe. Z útoku, který se měl stát před čtyřmi lety, obvinila bývalou hlavu nejmocnějšího státu světa na svém Instagramu. Herečka přímo napsala: „ Nejdříve mě chytil zezadu a pak mi řekl hodně neslušný vtip“.

 

 

#heatherlind #truth is winning

Příspěvek sdílený kristen (@kristenhinkson),

 

To si Bush nenechal líbit a jeho mluvčí Jim McGrath vzkázal: „ Pan Bush by nikdy za žádných okolností nikoho nechtěl úmyslně přivést do nepříjemné situace. Pokud slečně Lindové vadil humor tehdejšího prezidenta, tak se jí velice omlouvá.“

Vše se mělo odehrát při propagaci historiackého seriálu, ve kterém Lindová hrála. Podle výpovědi, měl Bush herečku osahávat i při společném fotografování, kde seděl na kolečkovém křesle a vedle něho stála manželka Barbara.

Lindová chce svým příběhem inspirovat jiné ženy, aby se nebály a byly statečné. „ Odmítám ho nazývat prezidentem. Je nutné, aby všichni, kteří chtějí být hlavou státu nebo jí byli, měli charakter. Z něj totiž vycházejí všechny činy,“ řekla herečka deníku E!.

Možná by ale bylo odvážnější, kdyby se herečky postavily útokům, které se jim staly v době, kdy je prožily. Nemluvě například o stížnostech na adresu producenta Harweyho Weinsteina. Taková Gwyneth Paltrow se k obtěžování přiznala až jednadvacet let po natočení filmu Emma, kam ji Weinstein dosadil do hlavní role.V tu dobu ji měl i pozvat do svého apartmá a obtěžovat. Jenže zvláští je, že herečka dva roky na to natočila film Zamilovaný Shakespear, který produkoval opět Weinstein. Možná si už tenkrát uvědomovala, že by bez jeho pomoci film, který ji proslavil, a díky kterému dostala svého jediného Oscara, nikdy nenatočila. Tak na tu děsivou zkušenost raději zapomněla. Jenže teď pozdě bycha honiti. 

Gwyneth Paltrow
Autor: archív: Paltrow/ Instagram Gwyneth Paltrow

 

reklama

reklama