Dcera slavné Cindy Crawfor září v ikonické kampani pro Versace

Kaia Gerber pro Versace
Kaia Gerber pro Versace
youtube.com

Letos tomu bylo přesně dvacet let od smrti zakladatele přední módní značky Gianniho Versace. Gianni značku založil v roce 1976 s pomocí svého staršího bratra Santa, který hrál baseball a sestry Donatelly. V roce 1994 u něho lékaři diagnostikovali rakovinu. Následovaly chemoterapie a po dlouhé pauze naskočil znovu do pracovního tempa. Ovlivněn smrtí navrhoval bizarnější a divočejší modely. V roce 1997 bohužel zemřel.

Jeho životní múzou byla topmodelka Naomi Campbell a i z toho důvodu je tváří letošní kolekce, která má vzdát hold právě Giannimu. Za vším stojí Donatella, která se po smrti svého bratra stala viceprezidentkou a návrhářkou této značky s logem medúzy. 

 

 

Gianni's girls.  Remembering #GianniVersace today.

Příspěvek sdílený Cindy Crawford (@cindycrawford),

 

Už na letošním fashion weeku v Miláně Donatella při přehlídce předeslala, že se letošní rok ponese v oslavách památky Giannina. Po mole se tak prošly všechny topmodelky 90. let, které Gianni miloval. Carla Bruni, Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Helena Christensen a Cindy Craford.

 

Právě poslední zmíněná modelka má dost společného i s následující kampaní pro letošní rok. Vedle Naomi Campbell totiž v kampani září stálice Gisele Bundchen, nová krev Gigi Hadid, ale tou nejpřekvapivější je dcera právě Cindy Kaia Gerber.

 

 

Ta se po vzoru matky stala úspěšnou modelkou už ve svých 16 letech. Se samotným Giannim se nikdy nesetkala, protože se narodila až dlouhé čtyři roky po smrti návrháře. Určitě by ale byl s jejím výběrem spokojen. Kaia má totiž výborné předpoklady svou známou matku, co se modelingu týče nejen dohnat, ale dokonce i předčít.

 

 

reklama