Dívka (16) zavolala policii na svého otce poté, co jí zabavil mobil

Zvláštní případ se stal ve Spojených státech, kde mladá dívka (16) zavolala policii na svého otce Anthonyho Robertsona. Důvodem nebylo žádné fyzické napadení nebo jiný trestný čin, ale odebraný mobilní telefon.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
twitter.com/mobile26228936

reklama

„Můj otec mi vzal můj majetek, což je mobilní telefon za téměř 18 tisíc korun. Nepatří mu, nekupoval ho,“ svěřila se zoufalá slečna na tísňovou linku. Otec zabavil dceři mobilní telefon poté, co ho chránila heslem, které nechtěla prozradit.

Ilustrační fotografie
Autor: twitter.com/DenverPolice Ilustrační fotografie

James Wilson z policejního oddělení South Euclid prohlásil, že tento případ je dobrá příležitost ukázat veřejnosti, že rodič má v této situaci pravdu. „Jistě jsou důležitější případy, ale i tento případ jsme nuceni vyřešit,“ komentoval dále policista.

Děti si většinou peněz vůbec neváží

Děti a peníze: Vychováváme konzumní generaci?

V sobotu odpoledne důstojníci přijeli zkontrolovat dané hlášení do Robertsonova domu v South Euclid poté, co jeho dcera zavolala 911. Po příjezdu byl slyšet naléhavý křik dospívající dívky, která hlasitě opakovala, že chce svůj telefon zpět. Její otec následně vysvětluje důstojníkům, proč jí mobil odebral. „Vzal jsem jí mobil, protože je ještě mladá a nechci, aby ho měla bez dozoru. A jelikož ho nechce nechat bez hesla, tak jsem jí ho vzal,“ vysvětluje Robertson. Dívka na to prudce reaguje, že telefon nepatří jemu a že s otcem ani nebydlí. „Bydlím s babičkou, k otci chodím jen někdy, telefon mu nepatří.“ Jeden z důstojníků dívce odpověděl velmi jasně. „Hádej co? Vše, co vlastníš, patří tvé matce a tvému otci. Nemáš právo mít telefon, pokud si to tak rodiče přejí,“ vysvětluje důstojník. Policisté následně varují mladistvé, aby volali linku 911 jen v závažných případech.

Ilustrační fotografie
Autor: twitter.com/capitaltalk_pk Ilustrační fotografie

reklama

reklama