DobroDen Leoše Mareše: Do dobrého skutku už zapojil i manželku!

Moderátor Leoš Mareš už několik let 29. ledna pořádá takzvaný „DobroDen“, kdy za každého svého sledujícího na Instagramu zasílá jednu korunu na charitu. „Vnímám to jako daňovou povinnost v pozitivním slova smyslu,“ říká úspěšný moderátor, kterého na sociální síti sleduje neuvěřitelných 700 tisíc lidí. Do projektu se zapojila i jeho žena Monika a společně tak na charitu poslali téměř jeden milion korun.
Leoš a Monika
Leoš a Monika
instagram

reklama

Nápad na projekt „DobroDen“ vznikl původně na Twitteru před pěti lety. Překročení hranice 20 tisíc followerů se rozhodl oslavit netradičním způsobem - za každého jednoho sledujícího pošle moderátor korunu na charitu. 

Poté, co si založil Instagram, ale tradici přesunul z Twitteru právě na tuto oblíbenou sociální síť, kde má v současnosti už 700 tisíc sledujících. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Monika Marešová (@monikamaresova),

„Celý rok usiluješ o to, aby byl počet sledujících co nejvyšší, a jednou za rok za to zaplatíš „daň“. Vnímám to jako daňovou povinnost v pozitivním slova smyslu,“ řekl Mareš v rozhovoru pro magazín Forbes. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Monika Marešová (@monikamaresova),

Každý rok se částka zaslaná na dobrou věc zvyšuje, a tak z 20 tisíc, které poslal moderátor na charitu v roce 2015 je nyní 700 tisíc, které včera zmizely z bankovního účtu Leoše Mareše. A nejen on pomáhá. Do „DobroDne“ se s radostí zapojila i jeho manželka Monika, kterou na Instagramu sleduje 278 tisíc lidí. Společně tak na charitu poslali bezmála jeden milion korun! 

Monika a Leoš na svatbě

Takový páreček by chtěl mít na svatbě každý: Leoš Mareš se svou Monikou ozdobili řeckou svatbu!

Konkrétní účel si vybírá každý rok jiný, od velkých nadací typu Naše dítě po rodiny v nouzi. Jako inspiraci uvádí stránku Fondu dárců, která sdružuje více než 300 prověřených charitativních projektů. 

DobroDen v číslech:

2015: 20 222 Kč

2016: 112 391 Kč

2017: 221 000 Kč

2018: 482 215 Kč

2019: 709 404 Kč 

reklama

reklama