Domenico Martucci: Demonstraci už mu povolili. Bude na Václaváku!

Italský zpěvák Domenico Martucci se rozhodl podniknout nestandardní kroky a chystá demonstraci a dokonce vlastní nadaci na pomoc týraným ženám.
Domenico Martucci chtěl Ivetě pomoct
Domenico Martucci chtěl Ivetě pomoct
isifa.com

reklama

Situace kolem demonstrace, kterou se rozhodl Domenico uspořádat, se posunula. Máme nové informace:

Domenico uveřejnil na svém facebookovém profilu termín.

"Oficiálně máme povolenou demonstraci proti týrání žen a dětí od úřadu a policie. Bude se konat 4. srpna 2013, od 17–20 hodin, na Václavském náměstí u sochy svatého Václava. Pokud se mezi vámi vyskytuje psycholožka/psycholog se zkušeností s týranými ženami, prosím, ať se mi ozve. Děkuji všem za spolupráci a přeji krásný večer."

Dlužno podotknout, že právě Domenico jako jediný vypadá na celkem rozumného muže, kterému na bývalé přítelkyni Ivetě Bartošové opravdu záleží. Sice zkraje vyvěšoval různé dokumenty a snímky, aby se očistil proti nařčení, že jeho italská rodina držela zpěvačku pod zámkem násilím, v posledních dnech už to však nedělá.

Škoda, že nemá víc pravomocí. Určitě by dokázal zorganizovat mnohem účinnější pomoc než například Josef Rychtář.

Domenico Martucci dostal originální nápad a na svůj FB vyvěsil už včera následující status (Ivetu už v něm přímo nejmenuje, je ale jasné, co ho inspirovalo): „V souvislosti s případem, který rozvířil debaty o problémech, které jsou aktuální, tady padl nápad uspořádat demonstraci. Jelikož se na své zdi setkávám s osudy spousty žen, které si prošly týráním, či procházejí, rozhodl jsem se pomoct s organizací této demonstrace (povolení úřadů a policie), která by vyjádřila podporu všem týraným ženám a upozornila na jejich velmi obtížnou a často neřešitelnou situaci. Chtěl bych zároveň založit nadaci na pomoc těmto ženám, ale i týraným dětem, které jsou vystaveny situacím, kterým se neumí, nebo nemůžou bránit, a mým přáním je, aby jim tato demonstrace pomohla najít sílu se vzepřít a svou situaci řešit. I kdyby jen jedna, jediná žena našla odvahu se vzepřít, má tato demonstrace smysl. Věřím, že vám jejich osud není lhostejný a podpoříte to svou účastí. Pokud nechcete podpořit tuto myšlenku, je zbytečné, abyste vůbec komentovali tento status. Děkuji všem za pochopení.“

Mohlo by vás zajímat: 

 Iveta Bartošová se svým donedávna ochráncem Josefem Rychrářem

Konečně! Bartošová vyhledala odbornou pomoc

Domenice Martucci obvinil Josefa Rychtáře, že chce Ivetu zabít

Průvodce šílenou alkonovelou Bartošová


reklama

reklama