Donald Trump chce nadobro vyhnat svou dceru Ivanku i jejího muže z Bílého domu?

V administraci Donalda Trumpa dochází k velkým změnám. Podle západních médií chce Donald Trump propustit svou dceru Ivanku a jejího muže Jareda Kushnera z postu svých rádců. Prezident Spojených států se už obrátil k vedoucímu štábu Bílého domu Johnu Kellyovi, aby mu s odstraněním Ivanky a Jareda ze svých pozic pomohl.
Ivanka Trump
Ivanka Trump
instagram/@ivanka.queen

reklama

Spekuluje se, že důvodem natolik radikálního rozhodnutí byly nespory Trumpa a Kushnera ohledně toho, jak se mají vést schůze, a dokonce Kushner ztratil kvůli chybějící bezpečnostní prověrce přístup ke každodenním hodnotícím zprávám tajných služeb určeným pro hlavu státu. Donald Trump si asi ale později uvědomil, že to přehnal a rozhodl se s dvojicí sejít a v poklidné atmosféře probrat své rozhodnutí. Dokonce dceři s chotěm nabídl, že mohou v Bílém domě zůstat žít, ale jen pod podmínkou, že tam již nebudou pracovat.

 

Příspěvek sdílený(@ivankatrumpcollection),

Toto rozhodnutí poněkud znepříjemňuje situaci Ivance Trump, která plánovala stát se po svém otci první prezidentkou Spojených států - ženou. Britský tisk cituje knihu žurnalisty Michaela Wolffa ‚‚Fire and Fury: Inside the Trump White House“, kde se o záměrech Ivanky detailně píše. Noviny Times zveřejnily úryvek, ve kterém se tvrdí, že Donald si nepřál být prezidentem, potřeboval jen slávu:

‚‚Těsně před zveřejněním výsledků hlasování ani sám Trump ani jeho okolí nepochybovali, že jejich avantýře přijde brzy konec. Donald má rád slávu a miluje být centrem dění. Kdyby prohrál, proslavil by se. Jeho žena Melanie i syn Barron by byli slavní okamžitě také. On ale vyhrál. A to přineslo ještě větší ohlasy,“ cituje knihu právě Times. Podle Michael Wolffa souhlasili Ivanka a její muž, vnuk běloruského partyzána, Jared Kushner stát se součástí prezidentské administrace v naději na to, že by se později Ivanka mohla stát prezidentem sama. ‚‚Mezi sebou se Ivanka a Jared domluvili už dávno. Pokud to v budoucnosti bude jen trochu možné, Ivanka bude kandidovat na prezidenta Spojených států,“ píše novinář. 

Můžeme zmínit, že kniha ‚‚Fire and Fury: Inside the Trump White House“ je napsána na základě dvouset rozhovorů se stávajícím prezidentem USA Donaldem Trumpem, jeho nejbližším okolím a dalšími vysokými hodnostmi Bílého domu. Kniha je v prodeji od 9. ledna.

 

Příspěvek sdílený (@bookpersian_ir),

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!