Exkluzivně ze šatny. Olympic zaválel v Lucerně a začíná od nuly (17 fotografií ze zákulisí)

Jen redakce Prima-Style.cz měla možnost navštívit skupinu Olympic v šatně. A to těsně před vánočním koncertem ve vyprodané Lucerně.
Ještě doladit další nástroje ...
Ještě doladit další nástroje ...
Jiří Janoušek

reklama

Nervozita, radost, ale i smutek se linul zákulisím jen pár minut před samotným vystoupením legendární kapely Olympic. „Všichni jsme se na dnešní koncert moc těšili. Dnešním dnem chceme začít úplně znovu,“ přiznal na úvod Petr Janda (71). Ani pro něho ani pro zbytek skupiny nebyl letošní rok příliš veselý. V květnu zemřel jeden ze členů Olympicu, bubeník Milan Peroutka, což všechny velmi zasáhlo.

Ne nadarmo se říká, že čas léčí. Během příprav na vystoupení to bylo ve tvářích všech členů kapely evidentně znát. „Chceme, aby všichni fanoušci dnes viděli velký návrat skupiny Olympic. Smutek ustupuje a s naším novým bubeníkem Martinem Vajglem přišla do kapely určitá naděje. Skvěle zapadl. Akorát by mohl víc pít,“ smál se frontman skupiny Janda při holení a úpravě svého zevnějšku.

„I když jsme “dědkové“, hraní nás pořád baví. Sil máme ještě hodně, a přestože jsme oslavili padesáté výročí naší kapely, rozhodně nehodláme odejít. S Martinem jedeme dál…“ uzavřel Petr, který se nezapomněl v zákulisí pochlubit i svou krásnou dcerou Eliškou.

V Lucerně kapela Olympic doslova zaválela. Nejmladšímu fanouškovi, kterého jsme potkali, bylo 12 let, a nejstaršímu úctyhodných 81 let. Aby také ne, když úplně první koncert se konal při premiéře pořadu Ondráš a big beat v divadle Semafor 11. listopadu 1963.

-juf-


Video VIP zprávy: Olympic po padesáti letech začíná zase od nuly

Retro Olympic: Začínají od nuly!

Olympic v současné sestavě

Nový bubeník kapely Olympic Martin Vajgl: Je to osud!

Video VIP zprávy: Skupina Olympic vydává v pořadí už 18. album

Olympic míří ke hvězdám. Už teď je z něj souhvězdí šílenců!

Video VIP zprávy: Olympic jede dál!

Olympic zešílel? Nene, rockeři totiž jen… jedou dál!

Členové kapely Olympic Jiří Valenta, Petr Janda a Milan Broum smutní po náhle zesnuvším kamarádovi.

Olympic přišel o bubeníka. Milan Peroutka zemřel


reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!