Exkluzivní fotografie Jiřiny Jiráskové – snímky ze soukromí

Uplynul právě rok od smrti herečky Jiřiny Jiráskové. Zapomenout nejde. Podívejte se na exkluzivní FOTOGALERII Jiřího Janouška a připomeňte si dokonalou dámu českého filmu.
Herečka Jiřina Jirásková doma ve své pracovně
Herečka Jiřina Jirásková doma ve své pracovně
Jiří Janoušek

reklama

Po vystudování řádového gymnázia se dostala na DAMU, po jejímž absolvování hrála rok v Hradci Králové a poté se stala členkou pražského Divadla na Vinohradech, kde později deset let působila i jako ředitelka.

Velké filmové příležitosti dostala například ve špionážním dramatu Smyk, Každá koruna dobrá a Pohled do očí. Její komediální talent objevil v 60. letech režisér Zdeněk Podskalský. V 70. letech bohužel nesměla vykonávat hereckou profesi. Poté se před kamerou objevila až v roce 1983 ve filmu Sestřičky. V televizi a ve filmu vytvořila více než 140 rolí.

Dva roky byla provdána za herce Jiřího Pleskota, jejím osudovým partnerem se stal právě Zdeněk Podskalský, se kterým žila dvacet sedm let. V loňském roce 7. ledna po dlouhé nemoci zemřela ve věku 81 let. Pohřbena byla v jihočeských Malenicích, kde spočívají i oba její životní partneři.

-juf-

Jiřina Jirásková byla velice svérázná žena, to se ukázalo i při řešení dědictví po známé herečce

Svérázná Jiřina Jirásková a nesplněný slib o vile (TOP STAR video)

Video VIP zprávy: Jak vypadají hroby slavných celebrit?

Muk, Jirásková, Havel a další titáni: Jak na ně vzpomínají blízcí?

Jiřina Jirásková - pieta

Odešla hraběnka českého divadla Jiřina Jiráskováreklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!