Fanatická Brožová dostala životní roli: Bude špiónkou!

Pro svou dceru udělá všechno! Tahle definice se hodí jak na herečku Kateřinu Brožovou, o které její exmilenec Peter Kovarčík kdysi prohlásil, že je fanatickou matkou, tak na legendární špionku Matu Hari.
Půvabná herečka je pro roli svůdné špionky vybavená i vizuálně
Půvabná herečka je pro roli svůdné špionky vybavená i vizuálně
Jiří Janoušek

reklama

I proto by titulní role v nové revuální show Mata Hari, kterou připravuje Divadlo Broadway, mohla půvabné herečce sednout. A je tu ještě spousta dalších shodných prvků, pomineme-li šarm a půvab obou žen. Nizozemskou tanečnici Matu Hari popravili za vlastizradu přesně v tom věku, v němž se právě nachází Kateřina.

O tom, že se Mata Hari coby špiónka během první světové války nechala naverbovat do služeb jak Němců, tak Francouzů, není pochyb. Ale zjistilo se v průběhu vyšetřování, že informace, kterými disponovala, nebyly ani pro jednu zemi zásadní. Přesto skončila na popravišti. Francie prohrávala na frontě, a tudíž bylo nutno na někoho svalit vinu. Tak vidí příběh double špionky režisér inscenace Radek Balaš.

Její poprava byla mimořádnou událostí, poněvadž ženy se tou dobou už ve Francii nepopravovaly. Mata Hari byla ovšem nejen obětí politické scény, ale i sebe sama. Učinila řadu neuvážených kroků, kterými se dostala do situace, odkud už vedla cesta jenom na popraviště. Nutno však říct, že ji k tomu vedla touha získat zpět dceru, kterou jí unesl exmanžel. První dítě jí zemřelo a o dceru nikdy nepřestala bojovat.

Hudbu k divadelní revue píše Michal David a bude to směska různých žánrů včetně jazzu. Důležitou roli – vyšetřovatele – ztvární Martin Stropnický. Jeho postava nezpívá, ale herec tak žadoní o písničku, že asi Michalovi nezbude, než mu ji napsat.

 

-iba-


reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!