Filmový festival Cannes 2019 je oficiálně tady!

V Cannes startuje 72. ročník filmového festivalu, který představí nový snímek amerického režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Přehlídka předvede celkem jednadvacet soutěžních snímků, které budou bojovat o první místo – o Zlatou palmu.
Cannes Film Festival
Cannes Film Festival
twitter.com/ElleFanning_FR

reklama

Včera večer odstartoval filmový festival Cannes 2019. Přehlídka začala promítáním hororu Mrtví neumírají režiséra Jima Jarmusche. K Česku se vztahuje několik filmových snímků, každopádně se neprobojovaly do soutěžních kategorií, a tak se musíme spokojit s nesoutěžící sekcí.

Cannes Film Festival: Selena Gomez
Autor: twitter.com/hungvanngo Cannes Film Festival: Selena Gomez

Na tuto událost dorazilo hned několik celebrit, mezi nimi i Selena Gomez, Julianne Moore, Bill Muray nebo Eva Longoria. Členkou poroty je letos i Elle Fanning (21), která si obhájila svou pozici. Veřejnost ji kritizovala, že je na porotkyni příliš mladá.

Selena Gomez je zpět

Selena Gomez je zpět! V léčbě ji podporuje její nejlepší kamarádka Taylor Swift

Mezi hosty patří i legendární zpěvák Elton John, který dorazí na projekci snímku Rocketman. Jedná se o biografický film Eltona Johna mapující jeho kariéru, který zrežíroval Dexter Fletcher. Film bude do českých kin uveden 30. května.

Rocketman
Autor: twitter.com/RollingStone Rocketman

Předpokládá se, že na festival dorazí ještě Isabelle Huppert, Penélope Cruz nebo třiaosmdesátiletý Alain Delon. Právě on má dostat za pár dní cenu za celoživotní přínos kinematografii. S tím ovšem nesouhlasí americká organizace Women and Hollywood, která bojuje za rovnoprávnost žen ve filmovém průmyslu. Podle organizace je herec rasista, homofob a misogyn. Petici podepsalo už téměř 16 000 lidí.

Vše začalo po jeho prohlášení, že nesouhlasí s tím, aby homosexuální páry měly právo na výchovu dětí. Na závěr přiznal, že se k ženám nechoval vždy nejlépe. „Jestli je facka machistická, tak jsem musel být macho. Každopádně já jsem taky nějakou tu facku dostal, i od žen,“ svěřil se herec.

Organizace Women and Hollywood v petici uvádí, že i jeho syn ho obvinil z domácího násilí. Jak to nakonec dopadne, to se dozvíme už 19. května, kdy má Delon obdržet cenu za celoživotní přínos kinematografii.

Alain Delon
Autor: twitter.com/Variety_Film Alain Delon

Filmový festival trvá do 25. května, kdy bude vyhlášen nejlepší snímek, který dostane Zlatou palmu.

reklama

reklama