Formoval ho život v dětském domově. Nyní trénuje i známé celebrity

Velké oči trenéra Radka Laciho skrývají trochu zvláštního smutku. Nikdy totiž nepoznal své rodiče a vyrostl v dětském domově. Přesto má jeho životní příběh šťastný konec! Vypracoval se na úspěšného kouče, kterého vyhledávají i známé české celebrity.
Radek Laci
Radek Laci
Facebook/Radek Laci

reklama

Radek celý život strávil po ústavech. Nejdříve to byl kojenecký ustav, v šesti letech dětský domov, poté byl i v pěstounské péči. Naštěstí si našel koníčka – gymnastiku. Odtud byl už jen krůček k tomu, aby se stal profesionálním trenérem takzvaného streetworkoutu, který je stále populárnější.

Dnes je Radek vyhledávaným trenérem a pod jeho dohledem cvičí mnohé známé osobnosti. Převážně jde o herce Dejvického divadla.

Cesta ke klientům, kteří stojí na Radka pomyslnou frontu, ale jednoduchá nebyla. Své rodiče nezná. O matce ví, že je Romka ze Slovenska, otec neznámý. Lidé ho ale považují podle vzhledu spíše za Portorikánce nebo Mexičana.

Dříve tomu ale bylo jinak. Děti umí být kruté. Ve škole Radek musel čelit neustálé šikaně. Terčem posměchu nebyla jen jeho barva kůže, ale také údajně velký nos a oči. Radek sám o sobě říká, že je kokosové dítě, a to proto, že se cítí být jak Rom, tak "nerom". Kromě času stráveného stretworkoutem úspěšný osobní trenér působí v organizaci Vteřina poté a snaží se změnit systém ústavní peče.

I přes překážky, které mu život nastražil přes cestu, šel Radek na vysokou školu – a i když to zní paradoxně, k úspěchu a k rozjeté kariéře mu dopomohl právě pobyt v dětském domově.

reklama

reklama