GALERIE uvnitř: Přehlídka přímo pod Eiffelovkou, to je pařížský fashion week. Kdo nechyběl?

YSL PAříž
YSL PAříž
instagram

reklama

Jsme v období fashion weeků. Už máme za sebou ten v New Yorku, Miláně i Londýně. Momentálně probíhá francouzský týden módy. A to by nebylo ono, kdyby hlavní přehlídkou nebyla značka francouzská. Konkrétně Yves Saint Laurent.

Tuto značku založil v roce 1961 Alžířan Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent. Byl jedním z nejvlivnějších francouzských i světových modních návrhářů 20. století. Během své více než čtyřicetileté kariéry tvořil a měnil trendy v módě. Jeho značka YSL se stala symbolem kreativity a luxusu. Zajímavé ale je, že první své kroky tento vyjímečný návrhář dělal u Diora. Ano, v roce 1957, když mu bylo 21 let, mu bylo svěřeno vedení domu, zatímco Christian Dior odešel na dovolenou, z níž se však již nikdy nevrátil. Dva týdny po Diorově smrti, 15. listopadu 1957 se stal Saint Laurent uměleckým ředitelem Diorova módního domu.

 

Teď ale zpět do přítomnosti. To, co značka YSL předvedla letos je opravdu nevídané. Módní molo si udělala totiž přímo pod pařížským skvostem. Modelky chodily přímo pod Eiffelovou věží. Představte si noc, svítí Eiffelovka a ty nejlepší modelky ve zvířecích vzorech se procházejí sexy chůzí kalužemi vody. To musel být zážitek. Taky si to nenechalo ujít mnoho hvězd, jako Kate Moss, Lindsay Lohan, Cindy Crawford a mnoho dalších. Vy se pokochejte v galerii.

reklama

reklama