George Clooney je opravdový dobrák. Svým přátelům daroval milióny dolarů

Tak to je něco. Lamač snad všech ženských srdcí na světě George Clooney je nejen talentovaný herec, ale také člověk se srdcem na pravém místě. Dvojnásobný držitel Oscara ukázal, že pro něj přátelství znamená víc než peníze a nezapomíná na ty, kdo při něm stojí. Svým nejbližším čtrnácti přátelům daroval obdivuhodnou částku.
George Clooney
George Clooney
facebook

reklama

Vše se událo už v roce 2013. George ale není žádná kšanda, a tak o svém skutku pomlčel. Tajemství odtajnil až manžel supermodelky Cindy Crawford Rande Gerber. „Víte, máme takovou skupinu chlapů, co se spolu přátelíme už nějaký čas. George je jeden z mých nejbližších. Jednou mně a klukům zavolal a řekl: zapište si datum 27. září 2013. Zvu vás k sobě na večeři,“ vzpomíná Rande.

 

 

Happy birthday to one of the classiest guys we know!

Příspěvek sdílený Cindy Crawford (@cindycrawford),

 

Když všech 14 přátel dorazilo, každý měl na svém místě u stolu černý kufřík. A George začal mluvit: „Chlapi, chci, abyste věděli, jak moc pro mě znamenáte a jak moc si vás vážím. Když jsem přišel do LA, spával jsem na vašich gaučích. Měl jsem štěstí, že vás mám, jinak bych nebyl tam, kde jsem. A teď je čas, abych vám to vrátil. Tak otevřte kufry.“ V každém z kufříku byl 1 milión dolarů v dvaceti bankovkách. Gerber vzpomíná, že všichni byli v šoku. Každý jeden zvlášť dostal v přepočtu 24 miliónů. Ale George ještě dodal: „Každý v životě procházíme těžkými časy. Někdo z vás se z nich dostal, jiný ještě ne. Chci, abyste se nemuseli bát o to, jak splatit hypotéku, jak zaplatit dítěti školu,“ dodal herec. Hollywoodská hvězda navíc doplnila s úsměvem: „Zaplatil jsem vám i daně, takže ten milión je opravdu váš.“

Gerber, který je úspěšným podnikatelem a nejbližším přítelem, si vzal herce stranou a poprosil ho, aby si peníze vzal zpět, že je od něho nemůže přijmout. George ale odpověděl, že jestli si je nevezme on, nedá je nikomu. „Byl mezi námi kamarád, který pracoval v baru na letišti, aby uživil rodinu, druhý neměl auto a jezdil denně x kilometrů do práce na kole, tak jsem peníze přijal,“ přiznal Gerber.

 

 

We can always count on him for the photobomb.

Příspěvek sdílený Cindy Crawford (@cindycrawford),

 

Herec, který se často objevuje na těch nejvyšších příčkách žebříčků sexy mužů je zkrátka férový chlap. Jeho velkolepé gesto by mohlo inspirovat více slavných. 

reklama

reklama