Harry Potter končí: Daniel Radcliffe odmítl novou roli!

Britský herec Daniel Radcliffe (24) přiznal, že nebude hrát ve snímku Fantastic Beasts and Where to Find Them, která se bude natáčet podle vzoru Harry Pottera.
Daniel Radcliffe a Harry Potter
Daniel Radcliffe a Harry Potter
facebook

reklama

O scénář se postará J. K. Rowling, autorka příběhů o mladém čarodějovi Potterovi. Hlavní roli Harryho Pottera měl ztvárnit opět právě Radcliffe. „Bylo mi jasné, že když roli odmítnu, budu muset odpovídat na spoustu otázek. Film určitě nadchne mnoho lidí, ale já se ho nezúčastním, přiznal herec.

V příběhu se objeví i fiktivní autor vzpomínané učebnice. „Víme, že se diváci budou hodně těšit, stejně jako my. Vždyť je úžasné mít bezmeznou představivost,“ vyjádřil se výkonný ředitel Kevin Tsujihara.

Daniel Radcliffe se proslavil jako jedenáctiletý poté, co získal hlavní roli v adaptaci knižního bestselleru Harry Potter a Kámen mudrců (2001) britské autorky J. K. Rowling. Postavu malého čaroděje si zopakoval i ve filmech Harry Potter a Tajemná komnata (2002), Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a Ohnivá číše (2005), Harry Potter a Fénixův řád (2007), Harry Potter a Poloviční princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti 1. a 2. (2010, 2011).

Daniel zazářil i na divadelních prknech Broadwaye, kde se představil v muzikálu How to Succeed In Business Without Really Trying a za svůj výkon získal uznání kritiky. Vloni měl zase premiéru horor Žena v černém, kde Radcliffe ztvárnil mladého právníka Arthura Kippse. Tento rok se herec ukáže např. v roli poeta Allena Ginberga ve snímku Kill Your Darlings.

-juf-

Vévodkyně Kate, princ William a princ Harry (vlevo) v britských studiích Warner Bros.

Kate a William si hráli na Harryho Pottera

Vyšetřování

Další díl seriálu Právo a pořádek. Tvůrci se inspirovali skutečným příběhem!

Jak se vaří na Vysočině? Napoví Prostřeno!

V Prostřeno! z Vysočiny si užijete kopců... Zmrzlinových!

Holky zapózovaly

Sledujte Noční show již dnes večer: Miss Mokré tričko a zhrzený Thomas


reklama

reklama