Herec Kevin Hart obvinil Beyoncé, že nepomáhá rodnému Houstonu. Zpěvačka si to vzala k srdci

Beyonce

Stálice hudebního nebe Beyoncé jela osobně pomáhat do Houstonu obětem hurikánu poté, co byla obviněna, že nepomáhá. Herec Kevin Hart věnoval ze své kapsy na oběti hurikánu 25 000 dolarů a veřejně vyzval Beyoncé i jejího manžela Jay-Z, dále Justina Timberlakea a The Rocka, aby také pomohli. Týden nato zaplavily sociální sítě emotivní fotografie Beyoncé s obyvateli jejího rodného Houstonu.

Zpěvačka byla viděna a nafocena spolu se svou kolegyní z dívčí kapely Destiny‘s Child Michelle Williams a svou matkou Tinou. Na fotografiích rozdávají jídlo lidem, které postihl hurikán Harvey. Dalším příspěvkem na Instagramu matky Beyoncé je fotka s komentářem: „Toto je pro mě velice emotivní moment, vidět Beyoncé znovu zpívat v kostele St. John's Church v Houstonu. Pamatuji si, když zde zpívala své první sólo, bylo jí 14 let.“

Všichni dobrovolníci na fotkách mají trička s nápisem Beygood. To je slogan charity Beyoncé, která poskytuje oblečení, jídlo, zdravotní péči a další potřebné věci lidem v nouzi.

V úterý se navíc konal benefiční večer, který měl pomoci vybrat peníze na oběti hurikánu Harvey a Irma. Lidé měli šanci zatelefonovat mnoha slavným osobnostem, a díky tomu tak z každého telefonátu darovat určitou finanční částku. Dovolat se mohli Jamie Foxxovi, Georgi Clooneymu, Leonardu DiCapriovi, Bruci Willisovi, Oprah Winfrey a Julii Roberts. Během hodinové show navíc vystoupili další umělci, mezi kterými nechyběli Nicki Minaj, Cher, Justin Bieber nebo právě Beyoncé.

 

#repost , from #mrscarter #beyonce #queenbey #handinhand #beygood #hurricaneharvey #beygood #beygoodhouston #houston /  @beyonce 

Příspěvek sdílený Selizabethtaylor9 (@fashionflawless9),

Ta k divákům promluvila velice emotivně: „V době, kdy se nemůžeme dívat na zprávy, aniž by v nich nebyly zmínky o násilí nebo rasismu, když si myslíte, že už to nemůže být horší, tak zasáhnou přírodní katastrofy. Udělají obrovské škody a změní mnoho životů. Přírodní katastrofy nediskriminují. Je jim jedno, jestli jste imigrant, bílý, černý, Hispánec, Vietnamec, Žid, muslim, křesťan, bohatý nebo chudý. Jsme v tom všichni společně.“ Zpěvačka tak vyzvala všechny, aby pomohli postiženým poskytnutím oblečení, jídla, plenek, dek, bot, knih, hraček, čisté vody či penězi.

Vše završila výrokem „True healing is in helping“, což se dá do češtiny přeložit jako „Opravdová léčba tkví v pomáhání“.

 

#HandInHand

Příspěvek sdílený COMPLEX (@complex),

 

12 września: Justin z Stephen Colbert i Oprah Winfrey podczas #HandinHand w Universal City, Kalifornia.

Příspěvek sdílený Justin Bieber Polska (@justinsbieberpl),

Předběžné finanční odhady škod, které způsobily hurikány Harvey a Irma, se pohybují mezi 150 až 290 biliony dolarů.

Několik z účinkujících celebrit v čele s Beyoncé se navíc opřelo do prezidenta Trumpa, který odmítl tvrzení, že hurikány jsou následkem změny klimatu. USA totiž nedávno odstoupily od klimatické dohody, kterou v roce 2015 podepsalo 195 zemí světa. Podle Trumpa je dohoda nespravedlivá a chtěl by vyjednat nové podmínky. Mnoho Američanů ale proti takovému rozhodnutí protestuje.

 

Autorka: Barbara Vávrová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama