Hollywoodské hvězdy se slovanskými kořeny! Jak zní jejich příběhy?

Mnozí znají příběhy a původ hereček Mily Kunis, Milly Jovovich nebo Helen Mirren. Málokdo už ale ví, že i hvězda Whoopi Goldberg má kořeny z Ruského impéria. Pojďme se podívat na některé z těch, kteří rozhodně nejsou čistokrevnými Američany.
Slovanské kořeny
Slovanské kořeny
instagram/@whoopigoldberg

reklama

Steven Seagal (65)

Otec Stevena Seagala byl původem z Petrohradu, hercova žena mluví plynně rusky a sám herec se obklopuje převážně ruskými přáteli, kteří žijí ve Spojených státech. A roku 2016 získala hvězda akčních trháků dokonce ruské občanství.

 

Příspěvek sdílený askifa.ng (@askifa.ng),

Harrison Ford (75)

Hercova babička Anna opustila Ruské impérium roku 1907. Ve Spojených státech poznala svého budoucího muže Harryho Niedelmanna, který prchal z Impéria také. Harrison se jmenoval právě po dědečkovi Harrym. V současnosti se herec věnuje vyhledávání svých kořenů, kteří dosud ještě v Rusku žijí. Také se filmová hvězda nechala slyšet, že když přijel na území Ruska a viděl rysy v obličeji zdejších obyvatel, viděl v nich i svou matku, babičku a další příbuzné. 

Sylvester Stallone (71)

Rosa Rabinovich, babička hollywoodského herce se narodila v Oděse a jeho matka, astroložka Jackie Stallone v polovině osmdesátých let Rusko navštěvovala a setkala se dokonce s Michailem Gorbačovym. 

Steven Spielberg (71)

Hvězdný režisér má ruské kořeny ze všech stran. Podle jeho slov vyrostl v ruskojazyčném prostředí. Jeho dědeček i babička z otcovy strany emigrovali do USA roku 1906. Je zajímavé, že manžel Stevenovy sestry je vzdálený příbuzný spisovatele Borise Pasternaka.

 

Příspěvek sdílený Blake (@blakefilmfest),

Michael Douglas (73)

Dědeček hvězdného herce žil pod běloruským Mohylevem a roku 1908 společně se svou ženou Ruské impérium opustil. Jeho syn, budoucí herec Kirk Douglas a vnuk Michael Douglas se už narodili ve Spojených státech. 

Leonardo DiCaprio (43)

Elizaveta Smirnova, babička DiCapria se narodila v Ruském impériu. Leo si byl s babičkou velmi blízký a roku 2003 s ní dokonce navštívil festival ruského filmu v Los Angeles. I Leonardův dědeček byl původem Rus.

Whoopi Goldberg (62)

A dokonce i herečka Whoopi Goldberg má ruské kořeny! Její prababička z matčiny strany byla původem z carského Ruska.

Mila Kunis (34)

Milena Markovna Kunis se narodila ve městě Černovice na Ukrajině. Roku 1991 se Elvira a Mark Kunis vydali s celou rodinou do Spojených států a v kapse měli pouhých 5 tisíc! Rodiče chtěli, aby měla Mila a její bratr Michael co nejlepší zázemí. Ale první časy Mily byly velmi náročné. Podle jejích slov se v nové škole i novém americkém prostředí cítila jako hluchoněmá.

Natalie Portman (36)

Předci Natalie z matčiny strany žili v Ruském impériu a hereččini rodiče jsou původem z Kišiněvu. Když oslavila Natalie třetí narozeniny, její rodina se v naději na lepší život přestěhovala do Spojených států. Specifické příjmení Portman je dívčí jméno její babičky z matčiny strany Bernice Stevens. A právě díky babiččiným vyprávěním o ruském baletu se Natalie začala věnovat tanci. Roku 2011 se jí to stalo osudovým a za svou roli baletky ve filmu ‚‚Černá labuť‘‘ získala dokonce Oscara. 

Winona Ryder (46)

Babičce a dědečkovi Winony Ryder se při emigraci do USA přihodil neuvěřitelný příběh. Jejich rodina byla Tomchina, ale na emigračním oddělení popletli identifikaci této rodiny s jinou. Nakonec se do Spojených států rodina Tomchiných dostala jako rodina Horowitzových. Na ruské kořeny se ale nikdy nezapomnělo a Winonin bratr se jmenuje Uri, podle kosmonauta Jurije Gagarina. 

Helen Mirren (72)

Britská herečka Helen Mirren je rozená Elena Vasilijevna Mironova. Její předci byli z aristokratické rodiny a opustili Ruské impérium po revoluci roku 1917. Tehdy byl hereččin otec ještě dítětem. V Helenině fotoalbu jsou i zachovalé fotografie jejího dědečka Petra Mironova v oficírské uniformě carské armády. Helen vypráví, že dědeček byl zapřísáhlým monarchistou a s pádem carského režimu se nemohl smířit. S celou rodinou se tedy rozhodl odejít do Anglie. Herečka dokonce zjistila, že její prapraprapradědeček z otcovy strany bojoval proti Napoleonovi v bitvě u Borodina.

Od 1. března mohou fanoušci navštívit v kinech nový Helenin snímek ‚‚Winchester: Sídlo démonů‘‘. Helen zde ztvární vdovu Sarah Winchester, dědičku zbrojního impéria a rodinného sídla. Sarah umírá muž a ona je tedy jediným vlastníkem sedmipatrového objektu se spletitou architekturou. Aby toho nebylo málo, tak se v domě začnou zjevovat duchové mrtvých, kteří zemřeli na následky střelby z pušek, které právě rodina Winchester vynalezla. Jak tomu tak ale ve filmech podobného ražení bývá, chtějí se Mirren a jménu Winchester samozřejmě pomstít...

reklama

reklama