Howgh! Zemřela legenda: Vinnetou – Pierre Brice odešel do věčných lovišť!

Ve věku osmdesáti šesti let zemřel francouzský herec Pierre Brice, který se proslavil hlavně rolí apačského náčelníka Vinnetoua.
Zemřel představitel Vinnetoua
Zemřel představitel Vinnetoua
profimedia.cz

reklama

Podle agentury DPA zemřel 6. 6. 2015 v pařížské nemocnici. Jeho milující žena mu byla nablízku do poslední chvíle. Držela ho v náručí, když umíral. Herec zemřel na zápal plic.

Idol všech ženských srdcí se narodil 6. února 1929 v Brestu ve Francii. Měl modrou krev, pocházel totiž ze staré šlechtické rodiny. Jeho celé rodné jméno bylo baron Pierre Louis de Bris.

Vždy měl sklony k dobrodružství, už v devatenácti letech bojoval ve francouzské armádě ve válce v Indočíně, kam se dobrovolně přihlásil.

zemřel vinnetou - Obrázek 1 Foto:

V roce 1952 vojenskou službu ukončil a navzdory celé své rodině se začal věnovat studiu herectví.

Proslavil se až jako představitel Vinnetoua, v sérii západoněmeckých dobrodružných filmů, kterých bylo celkem jedenáct a natočeny byly v letech 1962–1968 podle předlohy románů Karla Maye. První v řadě byl Poklad na Stříbrném jezeře, na který si určitě pamatují i ti mladší z nás.

Hereckým partnerem mu byl Američan Lex Barker, který představoval jeho pokrevního bratra – Old Shatterhanda. Společně na plátně jsem je mohli vidět v sedmi filmech. Barker zemřel v roce 1973.

Pierre Brice (Profilová fotografie) Foto:

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!