Hudební festival Hrady CZ ukončí své letošní turné na Bouzově

Hudební festival Hrady CZ, který odstartoval 11. července na hradě Točník a dále putoval na Švihov, Kunětickou horu, Rožmberk nad Vltavou, Bezděz, Veveří a Hradec nad Moravicí, zakončí své letošní letní turné 29. a 30. srpna na hradě Bouzov u Olomouce.
Kapela Vypsaná Fixa dodá festivalu Hrady CZ na Bouzově tu správnou atmosféru
Kapela Vypsaná Fixa dodá festivalu Hrady CZ na Bouzově tu správnou atmosféru
Archiv Hrady CZ

reklama

Festival v rámci svého desátého výročí návštěvníkům nově nabízí kromě klasických stanových městeček i komfortnější stanování ve „VIP Hradních kempech“. Páteční program na Bouzově zahájí v 19 hodin koncert kapely Sto zvířat. Součástí pátečního večera je již tradičně karneval v maskách o ceny a první festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže. V sobotu dvě velká pódia rozezní například Tomáš Klus, Olympic, Chinaski, Divokej Bill, Mandrage, No Name, Monkey Business a další kapely či interpreti.

Pro letošní ročník uchystali pořadatelé kvůli stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků zastávky na Bouzově nový, větší a prostornější festivalový areál. Místo konání festivalu se tak přesouvá zhruba o kilometr dál do přírody s možností koupání v rybníku sousedícím s festivalovým areálem s výhledem na malebný hrad. Zatímco páteční program festivalu bude komornější a festivalový areál se otevře v 18 hodin, v sobotu zahrají kapely na dvou festivalových pódiích a návštěvníci mohou přijít na festival už v půl jedenácté. Od půl dvanácté do půlnoci se fanoušci mohou těšit také na Xindla X, Visací zámek, Rytmuse, Vypsanou fixu či Dilated. „Hrady jsou skvělá letní štace ve výjimečném prostředí. Ideální fesťák pro rodiny s dětmi. Takové atmosféře se nedá odolat, vždycky tam budeme hrát rádi,” říká Michal Malátný z Chinaski. A členové punkové kapely Visací zámek se shodují: „Hraní v blízkosti hradů má slavnostnější nádech, snažíme se tomu přizpůsobit i naše vystoupení.“ Petr Janda k účasti Olympicu na hradním festivalu říká: „Hrady byly vždy spojené s romantikou a drsnými rytířskými turnaji. V takové atmosféře moc často nehrajeme. Myslím si, že je to skvělé prostředí pro festival a trocha rockové muziky k tomu by se někdejším hradním pánům moc líbila.“ Kapela Olympic letos vystupuje na festivalu Hrady CZ poprvé.

Organizátoři festivalu se snaží vycházet vstříc stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků a jejich komfortu, nově je tak připraveno placené ubytování ve VIP Hradním kempu se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením či možností dobíjení mobilů. I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanovém městečku, oba typy ubytování budou vedle areálu festivalu. Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů pro všechny návštěvníky. Připravena je také sobotní a nedělní kyvadlová autobusová doprava od železniční zastávky Moravičany k areálu festivalu a zpět.

Hrad Bouzov včetně jeho prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky. Festival Hrady CZ se letos poprvé stává partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky. Jedná se o soubor více než třiceti památek v České republice, které veřejnosti nabízejí dosud nedoceněné krásy a zajímavosti. Každá zastávka hudebního festivalu Hrady CZ má tak v roce 2014 svou „partnerskou neobjevenou památku“, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje. V případě Bouzova je partnerskou památkou zámek Rájec nad Svitavou. Zde bude v neděli po festivalu probíhat speciální program organizovaný Národním památkovým ústavem. Na ten je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech těchto partnerských objektech až do 30. září letošního roku.

Festival Hrady CZ se letos konal na Točníku ve Středočeském kraji (11.–12. 7.), na Švihově u Plzně (18.–19. 7.), na Kunětické hoře u Pardubic (25.–26. 7.), na Rožmberku nad Vltavou v jižních Čechách (1.–2. 8.), na Veveří u Brna (8.–9. 8.), v Hradci nad Moravicí u Opavy (15.–16. 8.), na Bezdězu v Libereckém kraji (22.–23. 8.) a na Bouzově na Olomoucku (29.–30. 8.) Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 korun na páteční program a 410 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako e-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 490 korun, slevy mají děti do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech a na Facebooku jsou exkluzivně vyhlašovány speciální ceny na festivalové permanentky. Více informací na http://www.moravskehrady.cz/cs/vstupenky/ a www.moravskehrady.cz

INTERPRETI NA HRADĚ BOUZOV: Sto zvířat, Portless, Horkýže Slíže, Dilated, Tomáš Klus, Olympic, No Name, Monkey Business, Chinaski, Divokej Bill, Xindl X, Adam Mišík, Visací zámek, Rytmus, Vypsaná fixa, Mandrage

Skupina Olympic si zahraje na Hradech také. Foto: Archiv Hradycz

Konkrétní line-up na Bouzově:

pátek 29. srpna

areál festivalu otevřen od 18.00

karneval

19.00 - 20.00 Sto zvířat

21.00 - 22.00 Portless

22.00 - 23.00 Vyhlášení nejlepší karnevalové masky

23.00 - 00.00 Horkýže Slíže

sobota 30. srpna

areál festivalu otevřen od 10.30

Stage A

11.30 -12.00 Dilated

13.00 -14.00 Tomáš Klus

15.00 -16.00 Olympic

17.00 -18.00 No Name

19.00 - 20.00 Monkey Business

21.00 - 22.00 Chinaski

23.00 - 0.00 Divokej Bill

Skupina Chinaski Foto: Archiv Hrady CZ

Stage B

12.00 - 13.00 Xindl X

14.00 - 15.00 Adam Mišík

16.00 - 17.00 Visací zámek

18.00 -19.00 Rytmus

20.00 - 21.00 Vypsaná fixa

22.00 - 23.00 Mandrage

Zpěvák Rytmus dokáže vyvolat super atmosféru!
Autor: Archiv Hrady CZ Zpěvák Rytmus dokáže vyvolat super atmosféru!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!