Iveta, na kterou se neprávem zapomnělo – 5 úžasných klipů

Smrt Ivety Bartošové zatřásla nejen s médii, ale i s jejími fanoušky. Omílá se její soukromý život, závislosti... O tom nejdůležitějším se však mlčí – byla to zpěvačka, která dvě dekády budovala naši pop music.
Iveta Bartošová v plné polní
Iveta Bartošová v plné polní
facebook

reklama

Písně jako Knoflíky lásky, Léto či Nekonečná – to byly hity, kterým dala Iveta Bartošová hlas. V roce 1982 začala zpívat s kapelou Dianthus. Do povědomí publika se dostala o dva roky později společně se zpěvákem Petrem Sepešim, jejichž úspěšnou spolupráci ukončila tragická smrt Sepešiho. Světu však tato dvojice dala megahity Knoflíky lásky, Medové dny, Červenám.


Poté Iveta rozjela spolupráci s Kroky Františka Janečka, která jí přinesla megahit Léto. V roce 1987 začala spolupracovat s orchestrem Ladislava Štaidla a v tomto muži našla i partnerskou oporu.

Štaidl se na mnoho let stal jejím životním partnerem a otcem jejího syna Artura. Toto období jí přineslo největší slávu se všemi hity, jako je Víš lásko, Láska má je zákon, Tichá píseň, Rozvíjej se poupátko. Iveta dosáhla kariérového vrcholu, objevila se společně s Hrušínským ml. ve filmu Svatba upírů. V roce 1997 ztvárnila dvojroli Adriany/Sandry ve veleúspěšném muzikálu Drákula. Iveta však byla obsazována i do jiných muzikálových rolí jako Pomáda, Bídníci, Monte Cristo a Mrazík.

Jako sólové zpěvačce se jí v roce 1999 znovu podařilo prorazit s albem Ve jménu lásky. Princeznovská image Ivětě nesmírně sedla a se svými písněmi jako Nekonečná, Ve jménu lásky a Tři oříšky slavila obrovské úspěchy.

Od roku 2002 se však její pěvecká hvězda začala poněkud ztrácet, i když společenské rubriky Iveta plnila pořád – částečně pozornost sama uměle vyvolávala, částečně plynula z jejího neuspořádaného soukromého života. Nevyrovnaný psychický stav ji však už nikdy nedovolil se do pěveckého showbyznysu vrátit naplno.

Mohlo by vás zajímat:

Iveta Bartošová

GALERIE: Jak šel čas s Ivetou Bartošovou. Podívejte se, jak se z talentované slečny stal jen stín

Co se stalo za těch sedm měsíců, Iveto?!

Trápení skončilo. Iveta a všechny její pokusy ukončit život

Zubožená Iveta Bartošová před smrtí...

Iveta Bartošová spáchala sebevraždu

 


reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!