Jan Kraus na ČVUT: Dělejte to, co vás baví a věřte si!

Jan Kraus, aneb jak jsem začínal podnikat a hrát. Právě tak zněl název přednášky s předním českým moderátorem, ale i podnikatelem Janem Krausem, ke které došlo na Fakultě strojní Českého Vysokého Učení Technického. A v jakém duchu se celá událost nesla?
Jan Kraus
Jan Kraus
Maroš Karas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve čtvrtek 8. března uspořádal tým Don Club přednášku s předním českým hercem a moderátorem Janem Krausem. Cílem akce bylo motivovat studenty k tomu, co dělají a dovést je k uvědomění, sebevědomí a zodpovědnosti. Na přednášce se objevila celá řada studentů nejen z ČVUTu, ale i návštěvníci pokročilejšího věku, kteří chtěli zkrátka vidět svého oblíbence naživo. Celá událost se nesla v klasickém ‚‚krausovském‘‘ duchu, kdy herec vyprávěl o svých začátcích nejen v herecké kariéře.

Jan Kraus
Autor: Maroš Karas Jan Kraus

Jan Kraus klasicky hýřil vtipy, nabádal mladou generaci, aby dělala to, co ji skutečně naplňuje a nesnažila se být součástí stáda. Hlavní aktér večera mluvil o svých dětských létech, o svém otci - novináři a spisovateli Otovi Krausovi, který byl za druhé světové války vězněn v Osvětimi, o tragikomickém proplouvání skrz základní a střední školu a podnikatelské éře jeho života, o které věděl dosud málokdo. Publikem se rozléhal hurónský smích a Kraus, ostatně jako vždy, sklidil úspěch. 

Překvapením pro představitele vojína Voňavky z ‚‚Černých baronů‘‘ měla být červená pohovka, kde mladičký moderátor celé události Daniel Sklář svého hosta usadil a oba sehráli upravenou verzi pořadu ‚‚Show Jana Krause‘‘. Vlastně šlo pro tentokrát o ‚‚Show Daniela Skláře‘‘. Role si dvojice ovšem prohodila - Daniel měl nahradit vždy suverénního Krause, zatímco herec byl hostem. Muž herečky Ivany Chýlkové se ale perfektně zhostil jak úlohy hosta, tak i úlohy moderátora.

Jan Kraus
Autor: Maroš Karas Jan Kraus
Jan Kraus a Daniel Sklář
Autor: Maroš Karas Jan Kraus a Daniel Sklář

Jak známe Jana Krause, servítky si nebere, a nebral si je ani vůči nepříliš zkušenému moderátorovi večera. Daniel překvapil moderátora, když mu připomněl faux pas, která Kraus prožil, ten však s grácií vybruslil a sám Sklář se tedy dostával do svízelných situacích, ze kterých nebylo snadné se dostat. Nakonec si ale s multifunkční moderátorskou hvězdou udělal přátelskou fotku a Jan Kraus si vysloužil pořádný aplaus.

Show Dana Skláře
Autor: Don Club photo Show Dana Skláře
Jan Kraus a Daniel Sklář selfiečkují
Autor: Don Club photo Jan Kraus a Daniel Sklář selfiečkují
Reklama
Reklama