Jiří Korn: Plazí se po zemi v podivném kostýmu. Má to zapotřebí?

Zpěvák Jiří Korn (64) dostal v připravovaném muzikálu Mauglí roli pantera Baghíry a na svou zvířecí roli se velmi těšil. Teď ale zjišťuje, že to obnáší plazení po čtyřech a extravagantní kostým i líčení. Má to zapotřebí?
Jiří Korn jako černý panter Baghíra
Jiří Korn jako černý panter Baghíra
Jiří Janoušek

Korn získal jednu z hlavních rolí v novém projektu Ondřeje Soukupa (hudba) a Gabriely Osvaldové (texty písní) a na jevišti předvádí na svůj věk skutečně zajímavé akrobatické kousky.

Ještě, že je dlouhá léta v perfektní kondici. Při vší úctě ke krásné hudbě i zajímavým textům totiž bohužel zatím pokulhává choreografie a působení Jiřího Korna na jevišti přítomný nestranný divák v zákulisí přirovnal trefně k „travesti show pro starší a pokročilé“.

„S rolí pantera jsem se sžil dobře. Je to chytrá a nebezpečná šelma, s kterou se snažím ztotožnit,“ řekl nám zpěvák. Bohužel kostým mu v tom nepomáhá. Masky jsou pojaty umělecky natolik, že některá zvířata připomínají až při použití veškeré dávky představivosti.

Jiří Korn se mění v pomalou šelmu
Jiří Korn se mění v pomalou šelmu

V úvodní scéně, kde se Mauglí seznamuje s vlčí smečkou, zpívá Korn o strachu a z jeho vystoupení skutečně jde mráz po zádech. Naštěstí taneční choreografii zachraňují skvělí mladí tanečníci, kterým naštěstí kostýmy sednou a vypadají v nich na rozdíl od zmalovaného Korna sexy.

„Chtěli jsme ukázat, jak nádherná a pestrá je džungle,“ řekl jeden z režisérů Martin Kukučka. A stejně takový prý bude i muzikál Mauglí.

Mohlo by vás zajímat:

Tak takovou sestavu uvidíte v muzikálu Lucie

O čem bude muzikál Lucie? Korn jako Varhol, obří talíř a zajíc!

Lucie Šoralová bude hrát vlčici

Korn, Šoralová, Tesařík – to jsou ale zvířata!

Jiří Korn bude hrát pantera Baghíru

Estét Korn si nechává narůst srst!

reklama