K Miss patří… korunka! Ta letošní je z „lipových“ listů

Ke každé princezně nebo královně patří korunka. A Česká Miss není výjimka. Ta letošní korunka se stejně jako čtyři předchozí vyráběla v malé dílně v Jablonci nad Nisou. Tentokrát znělo zadání, že by design měl být typicky český.
Video VIP zprávy: Nová Česká Miss s korunkou evokující lipový květ
Video VIP zprávy: Nová Česká Miss s korunkou evokující lipový květ
archiv

reklama

„Nakonec se tým České Miss shodl na návrhu složeném z lipových listů,“ říká Olga Kopalová Rynešová, majitelka firmy, která korunku vyráběla.

A zatímco si každá miss vyzkouší korunku jen jednu, dámy z jablonecké manufaktury už jich měly na hlavě hned několik. Aby korunka seděla na hlavě jako přibitá, vymysleli tady speciální systém. „Pomocí karabiny s řetízkem se dá korunka povolovat a utahovat tak, jak je potřeba. Případný pád na zem by korunka měla vydržet, ale nerozbitná přece jen není," vysvětluje majitelka firmy.

Největší zátěž absolvují korunky hned po slavnostním ceremoniálu. Otci jedné z missek, který se rozhodl, že si ji vyzkouší v metru, spadla a celá se zdeformovala. „Opravili jsme ji, aby byla co nejvíc původní,“ dodává Olga Rynešová. Snad se ta letošní korunka nedočká podobné potupy.

Iv

Video VIP zprávy: Slzy dojetí. Nikol Švantnerová se právě stala novou Českou Miss

Nová Česká Miss má problém? Konečně na ni budou rodiče hrdí!

 

Hostem na online chatu bude nová Česká Miss Nikol Švantnerová

ONLINE CHAT: Ptejte se České Miss 2015 Nikol Švantnerové

Finalistka č. 5 vyhrála titul Miss bikini

TO JE TĚLO! Podívejte se na božské křivky nové Miss Nikol Švantnerové!

 

 


 

 

 

 

 

 

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!