Karel Gott: Do manželství jsem dozrál

Karel Gott má velmi rušný podzim. Vydal novou píseň Láska je nádhera, zahrál si v televizním filmu, uvažuje o koncertním turné, v Praze otevřel výstavu svých nahrávek a zamyslel se nad manželstvím s Ivankou.
Ivana Gottová s Mistrem
Ivana Gottová s Mistrem
isifa.com

reklama

Mění se s lety váš vztah k hudbě a textům?

K textům určitě. Obsah si velmi hlídám, aby odpovídal tomu, jak dnes žiju, myslím a cítím. Říká se, že interpret by měl držet prst na tepu doby, to je pravda, ale někdy je přece jen dobré jít s tím prstem pryč... Nemám už rád texty o tom, že jsem sám. Už mě opravdu nebaví zpívat, jak jsem sám, že to zvládám sám atd. Říkám textařům – lidi, já přece vůbec nejsem sám! A nebyl jsem sám ani v době, kdy si to o mně mnozí mysleli. V mém domě bylo vždycky hodně veselo. Co mi to pořád podsouváte?! Někdy se mě taky zeptali, jestli nechci opravdu trvale sám zůstat, že mě ženské publikum chce mít samotného. Prý je to jistý příslib.

Ale to snad není důvod, proč jste se oženil relativně pozdě?

Ne, já do manželství dozrál. A když se tak stalo, nedostal jsem žádné negativní nebo smutné reakce. Spíš mi psali i říkali – „už bylo načase“.

Je o vás známo, že máte blízký vztah k vinylovým deskám.

Ano, mám, a zaplaťpánbůh nejsem sám. Těší mě, že i já přispěji k znovuoživení výroby těchto nosičů; je to celosvětový trend, nabaluje se na to další infrastruktura, vyrábějí se desky, gramofony atd. U nás na tom mají velkou zásluhu Gramofonové závody v Loděnicích. Dnes už se uznává, že kvalita záznamu na těchto deskách je vyšší a než na cédéčkách. V mém vztahu k vinylovým deskám hraje důležitou roli taky pocit, že držím v ruce produkt, který oslovuje i obalem – kvalitní grafikou. A třeba to oživí celou branži, jako ji v osmdesátých letech podpořila výroba CD.

Zahrál jste si hlavní roli v televizní povídce režiséra Jana Hřebejka Škoda lásky. Měl jste z této práce radost?

Kolikrát jsem si už tiše povzdechl, že mi zase nabídli roli Karla Gotta – tedy abych hrál sebe. Ale tentokrát jsem byl spokojen, při tvorbě scénáře jsme si hodně povídali se scenáristou Petrem Jarchovským i s režisérem Hřebejkem o mých zážitcích, o fanynkách, a leccos z toho se promítlo i do filmu.

Máte ve výhledu několik desek, natáčíte, vysíláte v rádiu, koncertujete. Nehodláte zvolnit?

Práce a plánování mě drží při životě, těžko by se mi říkalo, že mám všechno hotové a že bych měl v nejlepším přestat. To nebudu nikdy dělat! Co když bude příští rok lepší?

Mohlo by vás zajímat

video TOP STAR magazín: Malá Charlotte Gotová má svou první práci - zpívá v muzikálu Mata Hari

Charlotte Ella Gottová má první práci: Zpívá v muzikálu! (TOP STAR video)

Video VIP zprávy: Karel Gott získal další cenu!

Gott je šťastný: Dostal Čestnou anténu!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!