Karla Rodena pronásledují uchyláci

Herec Karel Roden (51) platil v Čechách za sexsymbol, ale od té doby co ho objevila zahraniční produkce, dostává skoro jen role psychopatů, mafiánů nebo mutantů. Vybrali jsme šest jeho nejúchylnějších záporáků.
Karel Roden se proslavil i v Hollywoodu
Karel Roden se proslavil i v Hollywoodu
Jiří Janoušek

reklama

1. Nesmrtelný šílenec Rasputin

Film: Hellboy (2004)

Karel Roden jako Rasputin ve filmu Hellboy Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

Jako ujetý Rus s ocelovou rukou se představil v akčním snímku režiséra Guilerma del Tora. Roden alias Rasputin se snaží využít podivného chlapce (Hellboye), co přišel na svět během 2. světové války rovnou z pekla. S pleškou, vousy a bez končetiny vypadá ale pekelně sám Roden. Ve službách zla mu pomáhá gestapačka Ilsa a maskovaný zabijáka Kroenen.

2. Pošahaný vědec Viktor

Film: Frankensteinova armáda (2013)

Karel Roden jako šílený vědec ve filmu Frankensteinova armáda  Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

V tomto hororu hraje Roden psychopata, který se v dole Mayrau blízko Karlových Varů šťourá v mozcích komunistických a nacistických vojáků. O příčetnosti režiséra, scenáristy, ale i herců pochybuje většina diváků, kteří měli to (ne)štěstí vidět ho na projekci v rámci letošního Filmového festivalu v Karlových Varech. Během filmu začali návštěvníci kina dokonce pískat. Pro upřesnění: Frankensteinova armáda běžela v rámci doprovodného Festivalu otrlého diváka.

3. Fanatický gestapák Strucker

Film: Neprůstřelný mnich (2003)

Karel Roden jako nacista ve filmu Neprůstřelný mnich  Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

Karel Roden si v moderním kung-fu akčňáku zahrál děsivého nacistu Struckera, který pronásleduje čínskou legendu Chow Yun-Fata a populárního Seana Williama Scotta (Stiffler ze série Prci, prci, prcičky). Film byl docela velký propadák. „Scénář je horší, než jsem si myslel, a konec filmu dokládá naprostou zbytečnost této podívané, před kterou bych všechny varoval,“ napsal jeden z kritiků na web CSFD.

4. Mafiánský oligarcha Gretkov

Film: Bournův mýtus (2004)

Karel Roden umí nasadit pořádně drsný výraz Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

Roden ztvárnil ruského bosse Gretkova, který uplácí agenta tajné služby Kirilla (Karl Urban), aby už konečně zbavil svět neúnavného Bourna v podání hollywoodské hvězdy Matta Damona. Druhý film ze série o agentovi Jasonovi Bourneovi sice nebyl tak komerčně úspěšný jako první Agent bez minulosti, ale díky českému padouchovi se stal tento díl velmi populární mezi tuzemskými fanoušky.

5. Masový vrah Emil Slovak

Film: 15 minut (2001)

Karel Roden nejčastěji hraje ruské mafiány Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

Roden představuje pošahaného násilníka Emila Slovaka z postkomunistické země, který v USA bojuje proti detektivovi Eddimu Flemmingovi v podání hvězdného Roberta De Nira. Karel Roden brilantně předstírá brutálního blázna, který využívá chyb v demokratickém systému, aby se stal mediální hvězdou. Díky tomuto filmu se Rodenovi otevřely dveře do Hollywoodu.

6. Ruský gangster Azimoff

Seriál: Pohřešovaný (2012)

Karl Roden Foto: Bontonfilm

Foto: Bontonfilm

V americkém seriálu hraje Roden opět záporáka a dokazuje tak, že pro Hollywood je prostě prototypem zla. Hned v prvním díle nechá unést syna bývalé elitní agentky CIA v podání Ashley Judd a pak se chystá zabít nejen ji, ale i jejího manžela, kterého hraje filmový Boromir Sean Bean.

Seriál Pohřešovaný můžete vidět na FTV Prima v úterý a ve čtvrtek ve 21.35.

Více info o nejlepších filmových padouších Karla Rodena si můžete přečíst i na Prima Cool: ZDE

reklama

reklama