Kdo bude provázet letošními cenami Grammy? Volba padla na zpěvačku Aliciu Keys!

Už tradičně je únor měsícem předávání těch nejprestižnějších cen z oblasti hudby a filmu. V neděli 10. února se uskuteční velkolepé předávání hudebních cen Grammy. A kdo bude letošním moderátorem? Volba padla na zpěvačku Aliciu Keys!
Alicia Keys
Alicia Keys
Instagram/Alicia Keys

reklama

Populární zpěvačka Alicia Keys má ve své sbírce už 15 zlatých gramofonků, dalo by se tedy říci, že jsou to již staří známí. Možná i proto byla oslovena právě sedmatřicetiletá zpěvačka, která se na hudebním poli pohybuje již od roku 1995.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Alicia Keys (@aliciakeys),

 

Moderátorské role na prestižním udělování cen Grammy se Alica ujme vůbec poprvé a na pódiu vystřídá Jamese Cordena, který večerem provázel poslední dva roky. Jedná se o již jedenašedesátý ročník akce, která se koná v Staples Center v Los Angeles. Zprávu o nové moderátorce oznámil hudební magazín Rolling Stone.

Alicia Keys je jedna mála žijících lidí, o kterých se ve své tvorbě zmiňuje Bob Dylan, a to v písni „Thunder on the Mountain".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Recording Academy / GRAMMYs (@recordingacademy),

 

Další zajímavostí je také fakt, že Alicia byla velmi nadějnou plavkyní. Na Kolumbijské univerzitě závodně plavala a dokonce se málem kvalifikovala na olympijské hry.

Jane Fonda

Móda z Grammy! Která kráska šlápla vedle a kdo byl ozdobou večera?

Cena Grammy je každoroční ocenění udělované Národní akademií hudebního umění a věd ve Spojených státech za výjimečné úspěchy v hudebním průmyslu. Původně se nazývalo Gramophone Awards. Ocenění je udělováno od roku 1958, v současnosti ve sto deseti kategoriích napříč hudebními žánry. Právem proto patří mezi nejvýznamnější hudební ocenění na světě. Je považováno za hudební ekvivalent cen Academy Awards (Oscar).

reklama

reklama