Kdo nahradí Jeremyho Clarksona v Top Gear? Tady je seznam největších favoritů!

Kdo nahradí krále?
Nové tváře pro Top Gear
Nové tváře pro Top Gear

Tak kdo bude tu káru řídit po Jeremym? Moderátor Top Gearu byl vedením BBC odpálkován, televize ale samozřejmě bude chtít, aby její veleúspěšná značka jela dál. Kromě ješitnosti a snahy dokázat, že to jde i bez Clarksona, jsou ve hře pochopitelně peníze. Spousta peněz. Výdělky šly do desítek milionů liber a bylo by dobré aspoň část z nich zachovat.

Je přitom velmi pravděpodobné, že Richard Hammond a James May opravdu opustí rozbitou loď a BBC se bude muset poohlédnout po novém kormidelníkovi.

Jeremy Clarkson objímá severní magnetický pól. V pozadí upravená Toyota Hilux.

HOTOVO! Jeremy Clarkson dostal oficiálně padáka. Přečtěte si důvody a prohlášení ředitele BBC!

Největším favoritem je Chris Evans - osmačtyřicetiletý moderátor s bohatou televizní i rozhlasovou zkušeností neustále popírá, že by měl o tuhle výzvu zájem, všechny zákulisní hlasy i sázkové kanceláře jej ale favorizují. Zkušený, zábavný i výstřední (své bývalé manželce věnoval Ferrari plné růží, přestože jeho paní neměla řidičák) moderátor by mohl po Clarksonovi převzít volant.

Věří se i lepé blondýnce Jodie Kidd, bývalé modelce a prověřené televizní tváři s ostrým jazykem.

Jodie Kidd
Jodie Kidd

Slušným favoritem je i Dermot O'Leary z X Factoru či populární novinář Johnny Vaughan, anebo komik Steve Coogan, o jehož angažmá se spekulovalo hned krátce po Clarksonově suspendaci. V seznamu se objevuje i bouřlivák Piers Morgan, jenž mnohokrát vyloučil, že by pořad od svého konkurenta (který ho shodou okolností před jedenácti lety inzultoval) převzal.

Steve Coogan Foto:

Steve Coogan

Pak v seznamu nechybí ani další prověřená jména z ostrovních televizních obrazovek, jako třeba dvojice Ant and Dec provázející veleúspěšnou show Britain's Got Talent. Jejich příchod ale není úplně pravděpodobný.

Speciální skupinou jsou pak bývalí jezdci Formule 1, kteří přestoupili ze závodních dráh do showbyznysu - Eddie Irvine, Eddie Jordan, Damon Hill nebo Nigel Mansell, ti všichni by mohli přinést do show svěží vítr, erudici a závoďácké zkušenosti.

Nás by ale samozřejmě nejvíc bavil Rowan Atkinson - představitel Mr.Beana totiž umí reagovat velmi pohotově a co se aut týče, málokdo mu zkušenostmi i rozhledem může konkurovat. Koneckonců jeho parádní jízdu na Top Gear okruhu si pamatuje většina věrných diváků...

Herec Rowan Atkinson alias Mr. Bean
Autor: profimedia.cz Herec Rowan Atkinson alias Mr. Bean

Našince může jen zklamat nízká šance českých tváří. Leošovi nepomohla ani záliba v luxusních kárách, Zbyňka Merunku podle šéfů BBC handicapuje účast v konkurenčním Autosalonu, další jména pak patří mezi vyložené outsidery.

Kurzy sázkové kanceláře William Hill::

6:4 Chris Evans
3:1 Jodie Kidd
6:1 Dermot O'Leary
6:1 Eddie Irvine
6:1 Johnny Vaughan
6:1 Steve Coogan
8:1 Eddie Jordan
10:1 Ant and Dec
10:1 Chris Moyles
12:1 David Coulthard
12:1 Jimmy Carr
12:1 Piers Morgan
12:1 Tiff Needell
14:1 Martin Brundle
14:1 Suzi Perry
16:1 Boris Johnson
16:1 Guy Martin
20:1 James Martin
20:1 James Nesbitt
25:1 Damon Hill
25:1 James Blunt
25:1 John Inverdale

33:1 Ben Collins
33:1 Nigel Mansell
40:1 Rowan Atkinson
66:1 Katie Price
150:1 Zbyněk Merunka
200:1 Leoš Mareš
300:1 Vítězslav Jandák
300:1 Zdeněk Macura

reklama