Kdo se stal vítězem letošní ankety Atlet roku 2014? Ano, je to tak! Už po sedmé je to Barbora Špotáková!

Atlet roku je česká anketa, při níž je vyhlašován nejlepší atlet uplynulé sezóny. Poprvé byl nejlepší atlet vyhlášen v roce 1962, od té doby byla tato anketa jednou přerušena v roce 1969. Od roku 1997 se vyhlašují atletické osobnosti v kategoriích nejlepší atlet, junior, trenér a objev.
Zlatá Barbora Špotáková se svými kolegy, sportovci
Zlatá Barbora Špotáková se svými kolegy, sportovci
Jiří Janoušek

reklama

Nejvyšší počet získaných titulů drží Helena Fibingerová a Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Šest prvenství získali Ludvík Daněk, Imrich Bugár a Jarmila Kratochvílová. Rekordmanem v počtu titulů v anketě Atlet roku samostatné České republiky je Jan Železný se šesti úspěchy.

V letech 2002 až 2006 získal pětkrát prestižní titul světový rekordman a olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle, od roku 2007 šestkrát zvítězila oštěpařka Barbora Špotáková.

Letošní přímý přenos vyhlášení ankety Atlet roku 2014 se konal v pražského Ambassadoru. Slavnostní večer uváděla Monika Absolonová a Aleš Háma. Gratulovat výhercům přišli například Karel Gott, Ewa Farna, Ondřej Brzobohatý a mnoho dalších

Hlavní favoritkou dnešního galavečeru v Praze byla oštěpařka Barbora Špotáková, která vypadala opravdu nádherně! A očekávané se stalo pravdou, Bára se svými sedmi triumfy dotáhla na Helenu Fibingerovou a Jana Železného, kteří zatím v této anketě vévodili.

V anketě hlasovalo 132 trenérů, funkcionářů a novinářů. Do nejlepší desítky vybrali výškaře Jaroslava Bábu, chodkyni a vytrvalkyni Anežku Drahotovou, běžce Jakuba Holušu, tyčkaře Jana Kudličku, čtyřstovkaře Pavla Masláka, překážkáře Denisu Rosolovou a Petra Svobodu, tyčkařku Jiřinu Svobodovou, Špotákovou a dalšího oštěpaře Vítězslava Veselého.

Loňská vítězka ankety Zuzana Hejnová byla letos zraněná a mezi nejlepšími chyběla. V rámci slavnostního večera byli vyhlášeni také nejlepší trenér uplynulé sezony, objev a junior.

Ocenění Trenér roku získal Jan Železný, Objevem roku je Jiří Sýkora a ocenění Juniorka roku získala krásná Anežka Drahotová, ktará si převzala cenu od atletické legendy Heleny Fibingerové.

Asi největším překvapením večera bylo vystoupení Petra Svobody, který přezpíval písničku Tomáše Kluse Za co, Pane Bože, za co a byla to naprostá bomba! Ovace byly nekonečné! Možná by měl přemýšlet o změně povolání?!

A jak to tedy dále dopadlo?

Na desátem místě se umístil Jakub Holuša

Na devátém místě Petr Svoboda

Na osmém místě Jaroslav Bába

Na sedmém místě Anežka Drahotová

Na šestém místě Jiřina Svobodová

Na pátém místě Denisa Rosolová

Na čtvrtém místě Jan Kudlička

Na třetím místě Pavel Maslák

Na druhém místě Vítězslav Veselý

A zlaté, první místo jak už jsme psali na začátku získala nepřekonatelná Bára!

Všem oceněným velice gratulujeme!

Zdrj: ČTK, Wikipedia

Další články:

Monika Absolonová s Bárou Špotákovou si cvakly selfie. Monika chytila kytici, kterou Bára házela do diváků.

Monika Absolonová se cvakla se zlatou Bárou Špotákovou: Barčo, promiň, pusu máš menší!

Barbora Špotáková se opět vrátí ke sportu

Bára Špotáková je nezmar: Neuhádnete, co dělala po porodu

Video VIP zprávy: Oštěpařka Barbora Špotáková odhodila uniformu i stud a svlékla se před objektivem fotografa Jana Saudka

Armádní sportovkyně Špotáková má odvahu: Svlékla se před Saudkem!

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!