Klape Vám to v posteli? Tak prý zahýbáte

Vědci z floridské univerzity zjišťovali, jak novomanželské páry reagují na ostatní lidi. Dokumentovali jejich sexuální spokojenost a sledovali jejich vzájemné působení s ostatními. Cílem studie bylo nalézt faktory, které by mohly dokázat, že je někdo více nevěrný. Zjistili, že sexuálně aktivní lidé, chtějí častěji sex i s jinými. Zjistili také, že muži s atraktivnějšími ženami pravděpodobně méně podvádějí, než ženy s atraktivnějšími muži. Dále bylo zjištěno, že atraktivní ženy jsou více věrné než ty méně atraktivní. U mužů je to ale naopak. Atraktivnější muž má tendenci chodit více za zálety.
Sexuální život
Sexuální život

reklama

Mít v partnerství skvělý sex je tradičně považováno za faktor, který může vztah uchránit před nevěrou. Nový výzkum však zjistil, že dobrý sexuální život může mít za následek, že jeden z partnerů bude druhému zahýbat.

Ve studii, která byla publikována v časopise „Journal of Personality and Social Psychology“ vědci tři a půl roku sledovali 233 nově sezdaných párů. Podrobně zaznamenávali informace týkající se manželské spokojenosti, dlouhodobé angažovanosti a toho, zda byli nevěrní, nebo zda jsou stále spolu.

Účastníkům studie ukazovali fotografie velmi atraktivních i průměrně vypadajících mužů a žen. Změřily, jak dlouho se zastavili pohledem na dané fotografii. A zjistili, že účastníci, kteří se rychle zastavili při pohledu na atraktivní osobu, měli menší pravděpodobnost, že budou mít problémy. Rozdíl v délce pohledu mezi "nevěrníky" a "věrnými" lidmi byl jen zlomek sekundy. 

Vědci tvrdí, že věrní lidé - když byli požádáni, aby zhodnotili, jak dobře vypadají ostatní - dali nižší hodnocení všem, než lidé, kteří se podváděli. Uvádějí, že tyto "automatické" reakce, by mohly být vyučovány odborníky, jako jsou psychologové nebo manželské poradny.

Tak! Zase jeden z výzkumů, který o nás prozradí, jací jsme. Posoudit, co je na tom pravdy musíte vy sami. Tak například dámy, jak dlouho si budete prohlížet tuto fotku? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!