Koktavý operní génius. VIDEO, které ohromilo porotu. Oblomí i jeho otce?

Nezájem vlatního otce ho připravil o plynulou řeč. Ale ne o nádherný zpěv. Soutěžící Miroslav Sýkora svým příběhem, touhou bojovat a bezchybnou operní árií rozplakal porotu soutěže Česko Slovensko má Talent.
Miroslav Sýkora
Miroslav Sýkora

reklama

Plakala Lucie Bílá, slzy se zatřpytily v očích i Jaro Slávikovi, užaslý Leoš Mareš jen zíral a spousta diváků v sále Mahenova divadla na tom byla stejně, když se Miroslav svěřil se svým příběhem.

Tomu se říká bojovat jako lev s nepřízní osodu. Miroslav Sýkora se po svém vyrovnává s vadou řeči, která ho trápí od útlého dětství, kdy přišel jeho otec a děda s babičkou poprvé na návštěvu. Do jeho tří let se o něj nezajímali, pak mu vstoupili do života a když odcházeli, dal se malý Miro do usedavého pláče: "Když se loučili, začal jsem brečet, že odcházejí a dostal jsem silný záchvat pláče. Neměl jsem dostatek kyslíku, zmodral jsem a maminka se mnou třásla, abych nabral do plic aspoň trochu vzduchu. Bohužel tenkrát jsem byl v období, kdy se u dítěte vyvíjí řeč, takže od té doby zadrhávám," vysvětluje Mirek a dodává: "Svou řeč bohužel nemůžu absolutně kontrolovat. Jsou chvíle, kdy mluvím bezchybně, a jsou takové, kdy to prostě nejde."

Přesně ten okamžik nastal kvůli stresu, když měl na pódiu hovořit. Porota dokonce zaváhala, jestli si z ní nedělá legraci. Jeho pěvecké vystoupení totiž všem přítomným vzalo dech. Možná ho v neděli díky Primě viděl i Mirův otec. Mohl by přijít a přihlásit se?

Nejspíš ano. Mladý muž tvrdí, že se na otce nezlobí a nic mu nevyčítá. Ví však jen to, že táta žije někde v Čechách (ale jistotu nemá). "Co se mé řeči týká, navštívil jsem desítky lékařů. Všichni tvrdili, že moje vada je psychického původu a že jednou zmizí," vysvětluje. To už se dokonce jednou stalo! "Hrál jsem tenkrát na klavír a zažil velký úspěch. Po skončení vystoupení jsem tři měsíce nezadrhával. Pak se mi ale vada vrátila, když jsem nastoupil do školy."

O Mirovi nejspíš ještě uslyšíme. Absolvent oboru operní zpěv na konzervatoři v Košicích a student Katolické univerzity v Ružomberoku (učitelství hudebního umění a zpěv) si přeje jednou zpívat na největších jevištích světa a zpívat lidem pro radost.

Jak to vypadá, když Miro hovoří, se podívejte na dalším VIDEU. Rozhovor s Mirem pořídila redaktorka týmu Prima on-line Petra Kloidová.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Miroslav Sýkora - rozhovor

Stále jste na pochybách? My ne... Proč by to nemohl dokázat on, když totéž dokázali jiní?

Jak dokážou outsideři zaujmout porotu?

Talenti, kteří dojali porotu. Co je spojuje?

Mohlo by vás zajímat:

Miss, která se umí bránit

Nová Miss World? Divoška Megan, seznamte se

Vzkaz ze záhrobí?

Senzace! Dianin vzkaz ze záhrobí Williamovi a Kate

Tak vypadala, když ji poprvé spatřil. A teď je z ní maminka následníka trůnu

Unikátní FOTO Kate: Z polonahého snu všech chlapů matka následníka trůnu

reklama

reklama