Kolik zvířátek muselo umřít kvůli kabátku přítelkyně tenisty Berdycha?

Modelka Ester Sátorová, která přišla na vyhlášení ankety Zlatý slavík s vítězem Davis Cupu Tomášem Berdychem, dorazila do Státní opery v norkovém kožíšku. Za jejím outfitem tak stojí smrt několika malých zvířátek. Ale Ester vypadala ten večer moc hezky a i s mrtvolkami na zádech jí to velice slušelo
Ester Sátorová je modelka a přítelkyně Tomáše Berdycha
Ester Sátorová je modelka a přítelkyně Tomáše Berdycha
Jiří Janoušek

reklama

"Můj norkový kožíšek je od návrhářky Ivany Mentlové," pochlubila se Sátorová. „Právě barevné kožichy mě velice zaujaly," dodala.

Bez ohledu na velké kampaně ochránců zvířat proti kožešinové módě, si Ester zřejmě stále myslí, že pravý kožich je symbolem luxusu. S tím ale rozhodně nesouhlasí například mluvčí německé pobočky PETA Harald Ullman

"Kožešiny nemají nic společného s luxusem. Je to produkt mladší doby kamenné a patří do historických knih a ne na něčí záda," řekl.

Tomáš Berdych se nám k tomu nevyjádřil. Zřejmě proto že ho Ester nenechala moc mluvit. Při vyhlašování druhého místa skupiny roku, většinou mluvila jen modelka.

Trochu si díky tomu dokážeme představit, kdo hraje ve vztahu Berdych-Sátorová prim. Ale aspoň si vzal tenista klasický černý oblek a veškerá zvířátka snad nechal doma.

Co by vás mohlo zajímat o kožíšku Ester Satorové:

Na každé jedno kožešinové zvíře chycené ve volné přírodě připadají dvě chovaná na kožešinových farmách. Asi 20 milionů zvířat ročně je odchováno a zabito pro svůj kožich!

Klece, v kterých jsou norci drženy, nejsou dostatečně vysoké, aby mohli stát vzpřímeně, něco, co ve volné přírodě dělají neustále.

Naprostá prázdnota v jejich životech vede k chronickému stresu, který se projevuje stereotypním chováním a sebemrzačením. Okusují vlastní ocasy, někdy je úplně užvýkají. Výsledkem často bývá kanibalismus a ve velkém množství je zaznamenáváno zabíjení mláďat.

Nejvíce celosvětově rozšířená metoda zabíjení norků je udušení: CO nebo CO2 .

-dad-

Dále by vás mohlo zajímat

Lucie na schodech. Zase!

Co dělá Lucie Vondráčková se Slavíky? Válí se s nimi po schodech

Počkej, já Ti to spravím

Přitáhni mě, Pepo! Aneb když slavní ještě nepózují. FOTOGALERIE ze Slavíků

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!