Konec přátelství kvůli podpoře prezidenta Trumpa. Je mi špatně, řekla Beyoncé

Odlišné politické názory dokáží zahýbat společností. To známe i my, tady v České republice. Něco podobného zažívala i Amerika během prezidentských voleb. USA se rozdělilo na dva tábory: Clinton versus Trump. Do volebního šílenství se zapojilo i mnoho slavných osobností. Ale kdo by řekl, že kvůli politice skončí přátelství?
Kim a Trump
Kim a Trump
instagram

Tak to by čekal málokdo. Hvězdy hudební scény rozhádala politika. Beyoncé a její manžel Jay- Z, jsou známí svou nákloností k bývalému prezidentovi USA Baracku Obamovi. Dokonce popová královna zpívala jemu a jeho manželce Michelle na výročí svatby. Za podporu prezidentského páru se pak účastnili mnoha významných společenských akcí. Když v roce 2017 skončilo Obamovo působení, viděli jeho nástupce v Hillary Clinton. Podporovali její kampaň i během svých koncertů.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
cé (@beyonce),

Ale nepovedlo se. I přes značný vliv slavných osobností na rozhodování Američanů při volbách, přeci jen zvítězil Donald Trump. No a to je kámen úrazu. Kayne West a jeho manželka Kim Kardashian Trumpa podpořili. Dokonce v květnu navštívili i Oválnou pracovnu v Bílém domě. Deník Daily Mail přišel s vyjádřením Beyonce, která měla prý doslova říct, že z podpory Trumpa od Westových je jí zle.

Dříve byli velkými přáteli, ale po návštěvě Kim u Trumpa už se prý s nimi dále nehodlají přátelit. A už vůbec ne po výroku Kim, která napsala: „Nemůžu o našem prezidentovi říct nic špatného.“

Kim a Kanye s Trumpem
Autor: instagram Kim a Kanye s Trumpem

Když Kaynye okomentoval politickou situací tak, že si Trump vede dobře a snaží se zase Ameriku pozvednout, byl to poslední hřebíček do přátelské rakve. Proti sobě poštval i další hvězdy, jako Whoopi Goldberg a Chrise Evanse, když na svém Twitteru rozpoutal debatu o zrušení 13. dodatku Ústavy. Ten zakazuje otroctví. Později dodal, že je to myšlené tak, že otroctví tu stále pokračuje a 13. dodatek to jen maskuje.

Každopádně Westovi a Carterovi (Jay-Z a Beyoncé) spolu už asi na jednom koncertovém pódiu neuvidíme. Kanye má ale na Jay –Zho spadeno už déle. Nedorazil totiž na jeho svatbu s Kim do Itálie, takže nějaká politika to už asi nevytrhne.

reklama