Konečně! Bartošová vyhledala odbornou pomoc

Zpěvačka Iveta Bartošová (47) se trochu vzpamatovala z náročné operace prasklého vředu a slepého střeva a rozhodla se nastoupit na protialkoholní léčení. Zřejmě ji silný zážitek, kdy se ocitla doslova na pokraji života a smrti, donutil uvědomit si, že svůj stav bez lékařské pomoci už nezvládne.
 Iveta Bartošová se svým donedávna ochráncem Josefem Rychrářem
Iveta Bartošová se svým donedávna ochráncem Josefem Rychrářem
VIP zprávy

reklama

Dobrovolně se nechala převézt z jednotky intenzivní péče v Thomayerově nemocnici do psychiatrické léčebny v Praze – Bohnicích.

Díky naléhání rodiny snad Bartošové konečně došlo, že pokud se nezačne léčit ze své závislosti na alkoholu a prášcích, mohl by její případ skončit tragicky. Rozhodně je pozitivní, že si připustila svůj problém, protože dlouho tvrdila, že s pitím žádné starosti nemá.

Bohužel zpěvačka je proslulá svou averzí k lékařským zařízením. Po pár dnech v nemocnicích vždy podepsala revers, aniž by byla její léčba dokončena. Doufáme, že v psychiatrické léčebně v Bohnicích tentokrát vydrží alespoň do té doby, než bude schopná sama se o sebe postarat. Z nově získaného svědectví totiž vyplynulo, že skoro celou dobu v Itálii o sobě Bartošová nevěděla a bez pomoci se nedokázala sama ani převléknout a dojít si na toaletu.

Ale nebýt tragikomického „únosu“ Ivety Bartošové do ciziny, zřejmě by nikdy nevyšlo na světlo, v jak zuboženém stavu zpěvačka je. Z neznámých důvodů to její přítel Josef Rychtář tajil a veřejně přiznal Ivetiny velké problémy s alkoholem až po jejím návratu z Itálie. Pravděpodobně neměl jinou možnost, než jít s pravdou ven, když se díky mediálnímu humbuku všichni dozvěděli, jak na tom zpěvačka ve skutečnosti je. Rychtář to ale věděl celou dobu a dodatečně uvedl, že Iveta nedokázala ráno vstát, aniž by nevypila litr vína.

Otázkou tedy zůstává, proč její stav tak dlouho tajil a proč ji nedonutil jít na léčbu dřív, než se o její stav začala zajímat veřejnost. Jen doufejme, že ještě není pozdě a Bartošová má šanci se ze své závislosti vyléčit a vrátit se zpět do normálního života.

Kdy byla Iveta Bartošová hospitalizována:

2004

Bartošová se zhroutila po rozchodu s přítelem Danielem Bartákem a v těžkých depresích ji odvezli do nemocnice, kde strávila necelý týden kvůli naprostému vyčerpání organismu.

2005

Iveta Bartošová zkolabovala a skončila v nemocnici na kapačkách. Údajně šlo o konzumaci velkého množství alkoholu v kombinaci s antidepresivy.

2006

Iveta se po rozchodu se Zdeňkem Podhůrským pokusila o sebevraždu. Přivezli ji do Vinohradské nemocnice s pořezaným zápěstím.

2007

Před šesti lety nastoupila zpěvačka na protialkoholní léčení do psychiatrické léčebny v Kroměříži. Už v té době ji přijali v naprosto otřesném psychickém a fyzickém stavu, kdy nebyla schopná sama chodit. Strávila tam několik měsíců a její stav vypadal stabilizovaný. Bohužel opět se k alkoholu vrátila.

-dad-

reklama

reklama